Cez víkend sa budú Tatry hemžiť fotografmi

Vysoké Tatry
SITA / Radoslav Maťašš

POPRAD 20. septembra (WEBNOVINY) – Na nadchádzajúci víkend pripravil Horský internetový klub a mesto Vysoké Tatry pre milovníkov fotografie tretí ročník Tatranského fotomaratónu 2013.

Novinkou tohtoročného podujatia je rozdelenie súťažnej časti do dvoch kategórií. Obe budú mať vlastné témy.

Prvá kategória Mesto zahŕňa osem hodín fotografovania na celom území mesta Vysoké Tatry. Druhá kategória Hory obsahuje 30 hodín fotografovania vo vysokohorskom prostredí s možnosťou prenocovania na vysokohorskej chate.

Témy oboch kategórií vyhlásia organizátori tesne pred štartom, ktorý sa uskutoční 21. septembra o 9:00 pred Horskou klubovňou v Švajčiarskom dome v Starom Smokovci. „Po vyhlásení ôsmich tém budú mať účastníci možnosť ich stvárnenia na ôsmich fotografiách v danom časovom intervale. Na fotografiách musí byť zrejmý súvis zobrazovaných motívov k Vysokým Tatrám,“ informovala Inga Janigová z Mestského úradu vo Vysokých Tatrách.

Záujemcovia o účasť na Tatranskom fotomaratóne 2013 sa mohli elektronicky registrovať na oficiálnej internetovej stránke už od začiatku augusta. Tí, ktorí to nestihli, sa ešte môžu zaregistrovať v sobotu ráno do 8:30.

Pre online registrovaných účastníkov fotomaratónu zabezpečili organizátori bezplatné parkovanie na území mesta Vysoké Tatry či špeciálny balíček obsahujúci poukážky na zľavy od partnerov podujatia. Pre väčšie skupiny súťaženiachtivých milovníkov fotografovania a Tatier organizátori pripravili výhodné skupinové štartovné. Na sobotu večer pripravili organizátori stretnutie účastníkov v Horskej klubovni, ktorého súčasťou bude premietanie outdoorových filmov a prezentácie fotografií s horskou tematikou.

Fotografie, ktoré vzniknú počas Tatranského fotomaratónu, vyhodnotí odborná porota zložená najmä z popredných horských a tatranských fotografov. Odovzdávanie cien spojené s vernisážou víťazných fotografií sa uskutoční v októbri v Horskej klubovni v Starom Smokovci.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom