Cez víkend vyvrcholí v Tatrách zimná top sezóna

Sneh
Foto: SITA/Dušan Hein

POPRAD 10. januára (WEBNOVINY) – Cez víkend vyvrcholí v Nízkych a Vysokých Tatrách zimná top sezóna.

Vianočné a novoročné sviatky až do polovice januára sú už roky spojené so zvýšenou návštevnosťou rusky hovoriacich návštevníkov, hlavne z Ukrajiny a Ruska. „Oproti minulému roku prišlo do hotelov Tatry Mountain Resorts, a.s vo Vysokých a Nízkych Tatrách o 30 percent viac rusky hovoriacich klientov,“ informovala Zuzana Fabianová zo spoločnosti Tatry Mountain Resorts.

Ruskí klienti

Hotely podľa Fabianovej evidujú nových, ale aj stálych rusky hovoriacich klientov, ktorí však utrácajú striedmo alebo približne rovnako ako minulý rok.

Rusky hovoriaca klientela sa podľa Fabianovej zaujíma nielen o lyžovačku či návštevu akvaparkov, ale aj o aktivity po lyžovačke, ako je napríklad Tatranská večera zážitkov alebo výlet lanovkou na Lomnický štít. Hotely sa prispôsobujú rusky hovoriacej klientele dekoráciou, menu v ruskom jazyku i hudobnou produkciou.

Rusky hovoriacej klientele bude prispôsobený aj program počas nadchádzajúcej soboty v Jasnej, pár dní pred pravoslávnym Novým rokom. Stredisko Jasná pripravilo pre návštevníkov zábavný deň pod názvom Dedo Mráz v Jasnej.

Lyžovačka na technickom snehu

Aj keď je príroda skúpa na sneh, v Jasnej sa momentálne lyžuje na technickom snehu na 22 zjazdovkách na oboch stranách Chopku a na 11 zjazdovkách vo Vysokých Tatrách. Tatranci veria, že v najbližšom období dôjde k zmene počasia a lyžiari si budú môcť vychutnať lyžovačku aj na prírodnom snehu.

Už túto nedeľu mierne klesnú ceny lyžiarskych lístkov v stredisku Jasná v Nízkych Tatrách i v strediskách vo Vysokých Tatrách. Aj po skončení top sezóny pripravujú v lyžiarskych strediskách atraktívne podujatia pre návštevníkov. Vo Vysokých Tatrách to bude na prelome januára a februára Tatry Ice Master a stredisko Jasná čakajú na prelome februára a marca Majstrovstvá sveta juniorov v alpských disciplínach.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom