Chaka Khan je už v Bratislave, chystá sa nakupovať

Chaka Khan
Speváčka Chaka Khan na tlačovej besede pred jej vystúpením na festivale One Day Jazz Festival v Bratislave 9. októbra 2012. Foto: SITA/Jozef Jakubčo

BRATISLAVA 9. októbra (WEBNOVINY) – Americká soulová, džezová, r’n’b a funková speváčka Chaka Khan, ktorá sa v stredu večer predstaví naživo v bratislavskej Hant aréne, sa už od pondelka zdržiava v slovenskej metropole.

Päťdesiatdeväťročná držiteľka 10 cien Grammy nechce sedieť len v hoteli a dnes večer plánuje v uliciach Bratislavy nakupovať.

„Chystám sa do mesta, je to tu drahé? Chcela by som aj nakupovať,“ povedala na dnešnej popoludňajšej tlačovej konferencii v hlavnom meste Slovenska. Speváčka priznala, že je tu rada a že sa tu cíti skoro ako doma, čo odôvodnila tým, že roky žila v Nemecku a zdržiavala sa aj v Rakúsku.

Obrazom: Soulová a džezová speváčka Chaka Khan v Bratislave

Chystá nový projekt

Chaka Khan bude mať na budúci rok hneď dva dôvody na oslavu. Bude totiž už 40 rokov na scéne a zároveň v marci oslávi okrúhle 60. narodeniny. Pri tejto príležitosti nezaháľa a chystá nový album, na ktorom svoje sily spojí s ďalšími hviezdami.

„Posledné tri mesiace som strávila v Charlie Chaplin Studios v Hollywoode. Asi o tri týždne by mal vyjsť môj nový singel, ktorý sa volá It’s Not Over Yet,“ priblížila novinky rodáčka z Chicaga. Pripravovaný album bude podľa jej vlastných slov multižánrovým projektom s rôznymi ikonami.

Obsahovať by mal aj dve piesne, na ktorých spolupracovala so skladateľom Jeremym Lubbockom. „Keby som so sebou mala telefón, pustila by som vám jednu z nových skladieb, ale zostal na izbe, pretože sa nabíja,“ odpovedala hviezda na otázku agentúry SITA.

Video: Chaka Khan – I Feel For You

Horúce kakao a cigarety

Chaka Khan
Foto: SITA/Jozef Jakubčo

Interpretka hitov ako Tell Me Something Good, Ain’t Nobody, I’m Every Woman alebo I Feel for You na tlačovej konferencii priznala, že si nepotrpí na luxusné doplnky pred či po koncerte. V zákulisí potrebuje iba jablčný ocot a mandľové mlieko a veľmi ju potešia sviečky, ktoré sú pre ňu vždy skvelým darčekom.

Jej jedinými závislosťami sú v súčasnosti horúce kakao a cigarety. V minulosti ich však bolo omnoho viac. Speváčka bola kedysi závislá od kokaínu i heroínu, no v 90. rokoch sa z toho dostala a neskôr prestala konzumovať aj alkohol.

Funkový večer so Chakou Khan v stredu odštartuje DJ David zo Senca, po ňom sa na pódium dostane kapela Funk Unit s lídrom Martinom Valihorom v zostave s Anitou Soul, King Ivanom Verešom a mladou českou speváčkou Monikou Bagárovou. Vystúpia aj známi tanečníci Lady Mel & Johnny Mečoch.

Američanka sa k slovu dostane po 21:00, pričom bude mať okolo seba veľkú sprievodnú skupinu v zložení: Melvin Davis (basgitara), Ronald Bruner, Jr. (bicie nástroje), Kamasi Washington (klávesy, dychové nástroje), Rob Bacon (gitara), Tracy Carter (klávesy). Jej šou obohatia aj tri vokalistky – Kudisan Kai-Regalot, Lisa Vaughn a Tiffany Smith. Vstupenky na prvé vystúpenie Chaky Khan na Slovensku sa stále predávajú za 35 (voľné sedenie) a 38 (státie pod pódiom) eur.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Chaka KhanCharlie Chaplin