Chaka Khan prinesie do Bratislavy strhujúcu show

Bez názvu
Foto: Chaka Khan

BRATISLAVA 26. septembra (WBN/PR) – 10. októbra, v športovej hale HANT na Pasienkoch v Bratislave vystúpi 10 – násobná držiteľka prestížnej ceny Grammy music awards a svetoznáma americká speváčka CHAKA KHAN, považovaná za kráľovnú funku.

Počas svojej kariéry sa predstavila hitmi ako Ain’t nobody, I feel for You, či I´m every woman, ktoré sa stali nadčasovou súčasťou poslucháčskej základne celého sveta.

Chaka Khan prichádza s novou strhujúcou show, zloženou z tých najlepších svetových hudobníkov a vokalistov. Na koncerte sa predstaví aj špička slovenských hudobníkov v tomto žánri, ako kapela Funk Unit s lídrom Martinom Valihorom, Anita Soul, Svetlana Rymarenko, King Ivan (Vereš) a tiež talentovaná mladá speváčka Monika Bagárová. Hudobnú show doplnia tanečníci Lady Mel a Johnny Perfekto.

Počas strhujúcej TOP FUNK PARTY roka bude hostí v prestávkach baviť legenda, Dj David Zo Senca .

One Day Jazz Festival

Koncert Chaka Khan bude súčasťou už siedmej série hudobného projektu Martina Valihoru, One Day Jazz festivalu.

One Day Jazz festival je voľný koncept jazzových večerov, ktorý otvoril svoju prvú sériu koncertov 20. mája 2008 v bratislavskej Incheba Expo Aréne. Odvtedy má už za sebou ďalších sedem úspešných pokračovaní. Hlavnú hviezdu týchto jazzových „sessions“ vždy podporia skupiny z USA, Európy alebo Slovenska.

Myšlienka festivalu vznikla u hudobníka Martina Valihoru, ktorý je aj zakladateľom a hlavou festivalu. Na základe svojich skúsenosti a kontaktov z vystúpení na svetových hudobných podujatiach prišiel s konceptom festivalu, ktorý sa zameriava predovšetkým na umeleckú kvalitu v rôznych žánroch a hudobných koncepcií s možnosťou priamej interaktívnej komunikácie slovenskej a zahraničnej hudobnej scény, čo prehlbuje kontakty, ktoré pomáhajú naším domácim umelcom v presadení sa a realizácii vo svete.

Cieľom projektu je sprostredkovať a priblížiť kvalitný hudobný zážitok širokej verejnosti, a to prostredníctvom vystúpení tvorcov a interpretov svetovej, európskej i slovenskej jazzovej scény. Na One Day Jazz festivale už vystúpili: Hiromi, funková legenda, kapela Tower of power, George Duke, John McLaughlin, Lee Ritenour, Anthony Jackson, Michael Manson, Jef Lee Johnson, Don Grusin, a ďalší.

Chaka Khan

Počas jej vyše štyridsaťročnej hudobnej kariéry si Chaka vybudovala obrovskú fanúšikovskú základňu a vystúpila na šiestich kontinentoch. Stala sa hudobnou ikonou a ovplyvnila generácie umelcov a množstvo hudobných žánrov vrátane R&B, hip hop, pop rock, gospelu, country, world music i klasickej hudby. Je i autorkou piesní, producentkou, herečkou, filantropkou, podnikateľkou a aktivistkou. Svoju kariéru začala v kapele Rufus, s ktorou zažila mnoho úspechov, vrátane šiestich platinových albumov. Debutový sólový album Chaky Khan s názvom CHAKA sa stal tiež platinovým, predalo sa ho vyše milión kópií. Veľkým hitom sa stala skladba I’m Every Woman, ktorú v roku 1992 prespievala Whitney Houston. No pieseň, ktorou sa Chaka dostala do každej domácnosti a ktorá ju preslávila po celom svete, sa nazýva “I feel for you”. Pieseň napísal a pôvodne naspieval Prince. Pieseň sa dostala na vrcholy hitparád a získala i cenu Grammy. Titulná skladba šiesteho albumu jej priniesla aj spoluprácu so Stevie Wonderom.

Chala Khan je známa pre svoj cit pri výbere spolupracovníkov. Vďaka jej vzácnej schopnosti organizovať hviezdne vystúpenia v siedmich hudobných žánroch sa jej už podarilo spolupracovať s celým zoznamom skvelých umelcov. K nim patrí napríklad Miles Davis, Quincy Jones, Dizzy Gillespie, Stevie Wonder, Prince, Steve Winwood, Mary J. Blige, George Benson, Larry Graham, Londýnsky Symfonický orchester či nespočetné množstvo ďalších. Jej nadčasové piesne boli často krát prespievali i také hviezdy hudobného neba, ako sú Kanaye West (Through the Fire), Mary J. Blige (Sweet Thing, Everlasting Love, Ain´t Nobody“), Britney Spears a Justin Timberlake (I Feel For You.)

Jej posledný album, Funk This, vyhral cenu Grammy v roku 2008 za najlepší R&B album, a jej duet s Mary J. Blige vyhral cenu Grammy za najlepší R&B duet.

Okrem svojej hudobnej kariéry si Chaka vždy našla čas podporiť a pozdvihnúť život komunity. Pociťuje záväzok pomáhať najmä ženám a deťom a v roku 1999 založila i nadáciu Chaka Khan Foundation. Chaka získala mnohé pocty za jej umelecké zručnosti i filantropiu. V júni 2012 bola pozvaná do Hollywoodskej siene slávy, kde rozmnožila rady takých umelocov ako sú Frank Sinatra, Liza Minnelli, Stevie Wonder, Garth Brooks, Bonnie Raitt, George Harrison, B.B. King Carlos Santana, Donna Summer a Kathleen Battle. V roku 2011 bola za svoje celoživotné dielo ocenená hviezdou na Hollywoodskom chodníku slávy, a v tom istom roku, Chaka bola počas Večera hviezd vyznamenaná i nadáciou United Negro College Fund.

Prepredaj: http://www.ticketportal.sk/event.aspx?id=17214

http://www.facebook.com/onedayjazzfestival

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Anita SoulBritney SpearsCarlos SantanaChaka KhanDonna SummerFrank SinatraGeorge HarrisonJustin TimberlakeMary J. BligeMonika BagárováStevie WonderWhitney Houston