Chára myslí na budúcnosť, získal licenciu na predaj realít

Chara
Zľava: Hráč Buffala Sabres Zemgus Girgensons (28) a Zdeno Chára (33) z Bostonu Bruins bojujú na ľade o puk počas prvej tretiny zápasu NHL. Spojené štáty americké, Boston, 21. decembra 2014. Foto: SITA/AP

BOSTON 9. februára (WEBNOVINY) – Hokejový obranca Zdeno Chára získal licenciu na predaj nehnuteľností v štáte Massachusetts. Aj týmto krokom myslí na svoju budúcnosť po skončení hokejovej kariéry.

Najvyšší muž NHL si 23. októbra poškodil väzy v ľavom kolene a okrem každodennej rehabilitácie sa začal v ďalších týždňoch venovať aj štúdiu v oblasti realít. Počas januárovej prestávky pre Zápas hviezd úspešne zložil skúšky a získal licenciu.

„Rád by som mal v budúcnosti čo najviac otvorených dverí. Vedel som, že keď nebudem cestovať s mužstvom, budem mať oveľa viac času, najmä v prvých týždňoch rehabilitácie. Rozhodol som sa prihlásiť na kurz a napokon som absolvoval aj skúšku,“ uviedol pre Boston Globe Chára, ktorý sa do zostavy Bostonu Bruins vrátil 11. decembra.

Video: Chárova delovka, po ktorej si brankár musel vymeniť výstroj

Najvyšší muž NHL má kontrakt s Bostonom do konca sezóny 2017/2018, napriek tomu však už myslí aj na budúcnosť. Vzdelanie má v jeho živote dôležité miesto. Rodák z Trenčína hovorí šiestimi jazykmi, má za sebou štúdium finančníctva na Algonquin College v Ottawe. „Počas cestovania autobusmi či lietadlami máme množstvo voľného času. Nechcem ho stráviť len hraním hier alebo kariet či sledovaním filmov,“ dodal pre Boston Globe Chára.

Informácie zverejnili Boston Globe a NHL.com.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Zdeno Chára