Chára poslal súpera do nemocnice s otrasom mozgu

Zdeno chara

MONTREAL 9. marca (WEBNOVINY) – Slovenský hokejový obranca Zdeno Chára nedohral utorňajší zápas zámorskej NHL v Montreale po tom, ako v závere druhej tretiny narazil na mantinel domáceho krídelníka Maxa Paciorettyho.

Ten po Chárovom zákroku narazil hlavu do plexiskla, spadol na ľad a niekoľko minút na ňom ležal bez pohybu. Zatiaľ čo 22-ročný Pacioretty, ktorý bol pri vedomí a hýbal rukami aj nohami, okamžite zamieril do nemocnice, pre kapitána Bostonu sa zápas skončil. Rozhodcovia jeho zákrok odmenili vyšším 5-minútovým trestom za nedovolené bránenie, ku ktorému pridali aj trest do konca zápasu.

Boston v tej chvíli prehrával už 0:4, v záverečnej tretine Lucic napokon skorigoval na konečných 1:4. Problematická situácia bola zrejme dôsledkom Paciorettyho správania v predchádzajúcom montrealskom zápase oboch tímov z 8. januára, keď Kanaďan po víťaznom góle v predĺžení prikorčuľoval za bostonskú bránu a uštedril Chárovi úder, po čom sa strhla bitka. Pacioretty sa stal vtedy prvou hviezdou stretnutia, pocta tretej hviezdy sa mu ušla v utorok.

Viem, že sme boli blízko pri sebe pri našej striedačke, no nemal som v úmysle naraziť ho na mantinel. Bolo to veľmi nešťastné a prihodilo sa to v situácii, kedy všetci myslia veľmi rýchlo. Neplánoval som to urobiť, lebo nie je mojím štýlom niekoho zraniť. Vždy hrám tvrdo a do tela, ale nikdy sa nepokúšam niekoho zraniť. Dúfam, že je v poriadku,“ skonštatoval po stretnutí slovenský obor.