Charitatívny beh Linky detskej istoty odštartuje túto nedeľu

Foto: Linka detskej istoty

BRATISLAVA 31. augusta (SITA) – S cieľom finančne podporiť činnosť Linky detskej istoty, ktorá pomáha deťom a mladým ľuďom pri zvládaní náročných životných situácií, sa v nedeľu uskutoční už siedmy ročník charitatívneho behu pod názvom 21 km pre deti – Bežíme deťom na pomoc. Všetky peniaze získané zo štartovného alebo z darov budú priamo použité na zabezpečenie 24-hodinovej prevádzky anonymnej a bezplatnej Detskej linky pomoci na čísle 116 111 a Linky pre nezvestné a sexuálne zneužívané deti 116 000, ktoré pomáhajú deťom pri ochrane a presadzovaní ich záujmov a práv.

Charitatívny beh sa uskutoční v nedeľu 6. septembra na Partizánskej lúke v Bratislave. Účastníci si môžu zabehnúť polmaratón s účasťou obmedzenou vekom nad 18 rokov. Pobeží sa aj na tratiach dlhých tri a sedem kilometrov, ktoré sú otvorené pre všetkých. Štvrtou kategóriou s nulovým štartovným je Rodinný beh rodičov a detí do 12 rokov.

Linka detskej istoty, ktorá funguje ako národný program Slovenského výboru pre UNICEF, poskytuje komplexné služby s cieľom pomáhať deťom na Slovensku ako aj ich rodičom, ktorí sa ocitnú v situácii, keď si nevedia dať rady. Linka 116 111 je v súčasnosti najvyužívanejšia bezplatná linka pomoci na Slovensku, ktorá sa špecializuje na problematiku detí a mládeže. Detská linka pomoci funguje na Slovensku od roku 1996 a odvtedy ako jediná pracuje v nepretržitej prevádzke vrátane víkendov a sviatkov. Na linku sa môžu deti a mladí ľudia obrátiť 24 hodín denne s akýmkoľvek problémom, v krízovej situácii či vtedy, keď nemajú nikoho, kto by ich vypočul. Prostredníctvom Linky pre nezvestné a sexuálne zneužívané deti 116 000 majú rodičia nezvestného dieťaťa prístup k záchrannej pomoci a podpore vo všetkých krajinách Európskej únie. V roku 2014 sa na tieto linky obrátilo 17 383 detí a dospelých, čo predstavuje viac ako 40 hovorov denne.

Viac informácií o behu 21 km pre deti nájdete na stránke http://21kmpredeti.ldi.sk/rok-2015/. Informácie o linkách pomoci pre deti sú na stránke https://www.unicef.sk/sk/ldi/.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom