Charlie Hebdo provokuje, karikatúrou rozhorčil Talianov

Charlie Hebdo provokuje, karikatúrou rozhorčil Talianov
Za nevkusnú a trápnu označil karikatúru starosta stredotalianskeho mestečka Amatrice, kde si zemetrasenie vyžiadalo vyše 230 životov. Foto: acebook.com/Charlie Hebdo Officiel

RÍM 2. septembra (WebNoviny.sk) – Francúzsky satirický časopis Charlie Hebdo vyvolal rozhorčenie karikatúrou, na ktorej zobrazil obete nedávneho zemetrasenia v Taliansku pod vrstvami cestovín. Informovala o tom v piatok agentúra AP s odvolaním sa na talianske médiá.

Obrazom: Silné zemetrasenie v Taliansku

Starosta stredotalianskeho mestečka Amatrice, kde si zemetrasenie vyžiadalo vyše 230 životov, označil zverejnenú kresbu za „nevkusnú a trápnu“. Na karikatúre s názvom „Zemetrasenie po taliansky“ vidno časti tiel obetí, ako trčia z vrstiev tradičných talianskych cestovinových plátkov lasagne.

Podľa starostu Sergia Pirozziho nemá irónia tohto druhu miesto, keď sa hovorí o zosnulých. Vyjadril pritom presvedčenie, že karikatúra neodráža skutočné pocity Francúzov voči obetiam prírodnej katastrofy v Taliansku. Pri zemetrasení v horskej oblasti stredotalianskych regiónov Umbria, Lazio a Marche zahynulo 24. augusta najmenej 294 ľudí a ďalšie stovky utrpeli zranenia. Tisíce miestnych obyvateľov zostali bez strechy nad hlavou.

Parížska redakcia časopisu Charlie Hebdo, známeho publikovaním kontroverzných karikatúr, sa v januári 2015 stala obeťou krvavého teroristického útoku. Islamskí radikáli tam vtedy zabili 12 ľudí.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Charlie Hebdo