Charlie Hunnam si nezahrá vo filme Fifty Shades of Grey

Charlie Hunnam
Foto: SITA/AP

BRATISLAVA 13. októbra (WEBNOVINY) – Britský herec Charlie Hunnam odstúpil od projektu filmovej adaptácie bestselleru Fifty Shades of Grey – Päťdesiat odtieňov sivej (2011).

„Tvorcovia snímky Fifty Shades of Grey a Charlie Hunnam sa dohodli na obsadení iného herca do hlavnej mužskej úlohy. Nabitý program mu totiž neumožňuje adekvátne sa pripraviť na rolu Christiana Greya,“ znelo vyhlásenie produkčných spoločností Universal Pictures a Focus Features.

Kým úloha multimilionára Christiana Greya nebola obsadená, špekulovalo sa v súvislosti s ňou aj o hercoch ako Ian Somerhalder alebo Matt Bomer. Kto však v hlavných úlohách doplní Dakotu Johnson, ktorá si zahrá študentku Anastáziu Steelovú, ostáva zatiaľ nejasné.

Román Fifty Shades of Grey: Päťdesiat odtieňov sivej (2011) o vzťahu nevinnej študentky Anastázie Steelovej a multimilionára Christiana Greya podnietením sexuálnych fantázií zaujal milióny žien na celom svete. Autorka E. L. James príbeh pôvodne písala ako anonymná fanúšička upírskej ságy Twilight a postupne ho zverejňovala na fanúšikovských stránkach pod názvom Master of Universe. Hlavné postavy sa volali rovnako ako tie z Twilightu – Edward Cullen a Bella Swan. E. L. James svoje dielo neskôr prepracovala, rozšírila, premenovala, rozdelila na tri časti a v roku 2011 prvú časť vydala ako paperback.

Kniha obsahuje explicitné erotické scény s BDSM (bondage/disciplína, dominancia/submisia, sadizmus/masochizmus) praktikami, s ktorými Anastázia súhlasí, aby mohla byť Christianovou partnerkou. Knihy vyvolali búrlivú diskusiu plnú protichodných názorov, no medzi ženami sú mimoriadne populárne – zrejme aj preto, že vďaka elektronickým čítačkám ich môžu čítať tajne.

Po prvej časti nasledujú tituly Fifty Shades Darker – Päťdesiat odtieňov temnoty (2012) a Fifty Shades Freed – Päťdesiat odtieňov slobody (2012). Z trilógie sa na celom svete predalo už vyše 70 miliónov kópií. Všetky tri časti už vyšli aj v slovenskom preklade.

Tridsaťtriročný Charlie Hunnam je známy napríklad z televíznych seriálov Queer as Folk (1999–2000), Undeclared (2001–2003) alebo Sons of Anarchy (2008) a filmov Futbaloví chuligáni (2005), Potomkovia ľudí (2006), Deadfall (2012) či Ohnivý kruh (2013).

Informácie pochádzajú z webstránky www.people.com a archívu agentúry SITA.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Charlie Hunnam