Charlie Sheen oznámil, že je HIV pozitívny

Charlie Sheen
Herec, ktorého v marci po ôsmich rokoch vyhodili z úspešného sitcomu Dva a pol chlapa (2003) si od mája 2010 do mája 2011 na svoje konto pripísal 40 miliónov dolárov (v prepočte približne 29,4 milióna eur). Foto: SITA/AP Photo/NBC Universal, Peter Krame

BRATISLAVA 17. novembra (WebNoviny.sk) – Americký herec Charlie Sheen je HIV pozitívny. Päťdesiatročný rodák z New Yorku to oznámil v utorok v americkom televíznom programe Today Show. „Som tu, aby som priznal, že som skutočne HIV pozitívny,” vyhlásil, pričom zároveň potvrdil špekulácie, ktoré sa začali šíriť v pondelok.

„Musím ukončiť tieto útoky a nepravdy a veľmi škodlivé a prchavé príbehy o mne, ktoré ohrozujú zdravie mnohých iných,” vyjadril sa Sheen, ktorý tiež prezradil, že o nakazení sa vírusom sa dozvedel pred približne štyrmi rokmi. „Začal som mať bolesti hlavy a migrény a budil som sa spotený. Myslel som si, že mám nádor na mozgu. Po vyšetrení miechy, mi povedali, že toto sa deje… Tie tri písmenká sa ťažko absorbujú,” povedal.

Herec, ktorý mal v minulosti problémy s alkoholom a drogami, zároveň priznal, že musel mnohým ľuďom zaplatiť, aby o jeho zdravotnom stave mlčali. „Po dnešku už nebudem,” povedal. Okrem toho vyhlásil, že všetky jeho partnerky o jeho zdravotnom stave vedeli.

Charlie Sheen

, vlastným menom Carlos Irwin Estévez, je známy predovšetkým zo seriálu Dva a pol chlapa (2003 – 2015), v ktorom v rokoch 2003 až 2011 hral sukničkára a starého mládenca Charlieho Harpera. V čase nakrúcania bol najlepšie plateným televíznym hercom na svete a za svoj výkon získal štyri nominácie na cenu Emmy a dve na Zlatý Glóbus. Sheen si okrem toho zahral aj v snímkach ako Čata (1986), Wall Street (1987), Mladé pušky (1988), Prvá liga (1989), Horúce strely (1991), Horúce strely 2 (1993), Traja mušketieri (1993), V koži Johna Malkovicha (1999), Scary Movie 3 (2003) či Scary Movie 5 (2013). Známy je aj zo seriálu Kurz sebaovládania (2012 – 2014).

Informácie pochádzajú z webových stránok www.usmagazine.com, www.tmz.com a www.bbc.com a archívu agentúry SITA.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Charlie Sheen