Cháru teší, ak je pre niekoho inšpiráciou a vyjadril sa aj k rozdeleniu Československa

Zdeno Chara, Tuukka Rask
Slovenský obranca Zdeno Chára (vľavo) v drese tímu NHL Boston Bruins. Foto: archívne, SITA/AP

BOSTON 7. novembra (WebNoviny.sk) – Slovenský hokejový obranca Zdeno Chára neodmysliteľne patrí ku klubu Boston Bruins ale aj k celej zámorskej NHL. Už trinásť sezón je kapitánom „medveďov“ a aj vo veku 41 rokov je veľmi vyťažovaným hráčom.

Góly sa strieľajú ťažko

„Robím to, čo ma baví. Ak som pre niekoho inšpiráciou, tak to je len dobré,“ povedal Chára v rozhovore pre iSport. V aktuálnom ročníku dosiahol zatiaľ tri presné zásahy, v závere októbra proti Philadelphii zaznamenal dvojgólový zápis. „Musím priznať, že v dnešnom hokeji sa góly strieľajú veľmi ťažko. Najmä u obrancov, ktorí sú defenzívnejší,“ myslí si.

Podľa Zdena Cháru nerozhoduje, či má človek 20 alebo 40 rokov, základom je radosť zo športu. „V takom prípade nezáleží na veku a je jedno, ako dlho sa v danej profesii pohybuje. Platí to v každom zamestnaní. Aj novinár má isto radosť, ak má možnosť porozprávať sa nejakým športovcom. Urobí z toho pekný článok, ktorý si potom ľudia prečítajú. A nejde o to, koľko má rokov. Isto má z toho radosť,“ pokračuje slovenský obranca pre iSport.

Jedna krajina sa rozdelila na dve časti

Chára má mnoho priaznivcov po celom svete a teší ho, že okrem Slovákov sú nimi aj Česi. Jeho otec Zdeněk pochádza z Česka. „Stále tam mám rodinu a veľa priateľov. Som vďačný za to, že tam mám veľkú skupinu priaznivcov. Stále to beriem tak, že sme jedna krajina, ktorá sa rozdelila na dve časti,“ poznamenal.

Doplnil aj to, že rozdelenie berie len ako formálnu záležitosť a je mu z toho smutno. „Jedna dobrá a silná krajina sa rozdelila na dve menšie, ktoré museli prejsť neľahkú cestu po ekonomickej, politickej aj športovej,“ dodal.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Zdeno Chára
Firmy a inštitúcie Boston Bruins