Cháru teší, ak je pre niekoho inšpiráciou a vyjadril sa aj k rozdeleniu Československa

Zdeno Chara, Tuukka Rask
Slovenský obranca Zdeno Chára (vľavo) v drese tímu NHL Boston Bruins. Foto: archívne, SITA/AP

BOSTON 7. novembra (WebNoviny.sk) – Slovenský hokejový obranca Zdeno Chára neodmysliteľne patrí ku klubu Boston Bruins ale aj k celej zámorskej NHL. Už trinásť sezón je kapitánom „medveďov“ a aj vo veku 41 rokov je veľmi vyťažovaným hráčom.

Góly sa strieľajú ťažko

„Robím to, čo ma baví. Ak som pre niekoho inšpiráciou, tak to je len dobré,“ povedal Chára v rozhovore pre iSport. V aktuálnom ročníku dosiahol zatiaľ tri presné zásahy, v závere októbra proti Philadelphii zaznamenal dvojgólový zápis. „Musím priznať, že v dnešnom hokeji sa góly strieľajú veľmi ťažko. Najmä u obrancov, ktorí sú defenzívnejší,“ myslí si.

Podľa Zdena Cháru nerozhoduje, či má človek 20 alebo 40 rokov, základom je radosť zo športu. „V takom prípade nezáleží na veku a je jedno, ako dlho sa v danej profesii pohybuje. Platí to v každom zamestnaní. Aj novinár má isto radosť, ak má možnosť porozprávať sa nejakým športovcom. Urobí z toho pekný článok, ktorý si potom ľudia prečítajú. A nejde o to, koľko má rokov. Isto má z toho radosť,“ pokračuje slovenský obranca pre iSport.

Jedna krajina sa rozdelila na dve časti

Chára má mnoho priaznivcov po celom svete a teší ho, že okrem Slovákov sú nimi aj Česi. Jeho otec Zdeněk pochádza z Česka. „Stále tam mám rodinu a veľa priateľov. Som vďačný za to, že tam mám veľkú skupinu priaznivcov. Stále to beriem tak, že sme jedna krajina, ktorá sa rozdelila na dve časti,“ poznamenal.

","html_description":"foto: sita\ ap","html_alt":"tom\u00e1\u0161 tatar, nhl"}}'>

Doplnil aj to, že rozdelenie berie len ako formálnu záležitosť a je mu z toho smutno. „Jedna dobrá a silná krajina sa rozdelila na dve menšie, ktoré museli prejsť neľahkú cestu po ekonomickej, politickej aj športovej,“ dodal.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Zdeno Chára
Firmy a inštitúcie Boston Bruins