Aktualizované: Chase Kalisz zaplával rekord šampionátu, Richard Nagy skončil vo finále ôsmy

Richard Nagy
Richard Nagy.
  • aktualizované 30. júla o 18:58

BUDAPEŠŤ 30. júla (WebNoviny.sk) – Slovenský reprezentant Richard Nagy obsadil 8. miesto v nedeľnom finále na 400 m polohové preteky na majstrovstvách sveta v plávaní v dlhom bazéne v Budapešti (23. – 30. júla).

Tri sekundy za osobákom

Trať zvládol za 4:16,33 min. Vo finále sa od začiatku pohyboval na 7. až 8. pozícii, po prvých 200 metrov však začínal na 7. priečku výraznejšie strácať. Majstrom sveta sa v rekorde šampionátu stal Američan Chase Kalisz (4:05,90).

„Nie som spokojný. Poobede sa má plávať rýchlejšie ako ráno. To sa mi nepodarilo. Tri sekundy za osobákom tiež nie je žiadna sláva,“ povedal Nagy pre agentúru SITA. Kde však hľadať príčiny pomalšieho času vo finále nevedel. „Nešlo mi to. Začal som trochu rýchlejšie ako ráno a potom som sa už len trápil.“

Postupom do finále splnil cieľ

Nagy pred odchodom do dejiska šampionátu v Maďarsku túžil vo svojej najsilnejšej disciplíne postúpiť do finále, to sa mu napokon podarilo. „Je to prvý krok v príprave s novým klubom a trénerom, hocijaký výsledok by bol pre neho dobrý, keďže mu ukáže, čo zmeniť prípadne nechať v príprave. Samozrejme, chcel som plávať rýchlejšie,“ dodal 24-ročný plavec.

Richard Nagy sa v nedeľu vôbec prvýkrát v kariére prebojoval do finále na MS v dlhom bazéne. Doterajšie najlepšie umiestnenie mal z OH 2016 v Riu de Janeiro, kde skončil na 9. pozícii. V rozplavbách Nagy zaplával čas 4:15,69 a ako posledný sa z 8. miesta kvalifikoval do finále. Jeho slovenský rekord a zároveň osobné maximum práve z hier v Riu má hodnotu 4:13,87 min.