Chávez po boku Fidela Castra bojuje o život

Chavez
Hugo Chavez Foto: SITA, AP

HAVANA 19. júla (WEBNOVINY) – Venezuelský prezident Hugo Chávez v pondelok na Kube podstúpil chemoterapiu ako súčasť liečby jeho rakoviny. Kontroverzný líder však napriek zdravotným problémom prostredníctvom internetu čulo komunikuje s okolím. „Dobré ráno, milý svet! Dobré ráno prekrásna Venezuela! Som pripravený na ďalší deň boja o život. Budeme žiť a zvíťazíme! Milujem vás všetkých!“ napísal prostredníctvom svojho profilu na svojej obľúbenej sociálnej sieti Twitter, ktorej je častým používateľom.

V nemocnici s Fidelom Castrom

Chávez na svojom blogu zverejnil aj fotografie, na ktorom je oblečený do futbalového dresu venezuelského tímu, ktorý sa zúčastňuje na turnaji Copa América. Prezident nedeľňajší zápas Venezuely a Čile (2:1) sledoval v nemocnici po boku s bývalým kubánskym vodcom a jeho blízkym priateľom Fidelom Castrom.

Chávez odmieta spresniť, akým typom rakoviny trpí

Venezuelský prezident vycestoval na Kubu už začiatkom júna, keď sa na ostrove podrobil viacerým chirurgickým zákrokom. Podľa prvých správ bolo dôvodom hnisavé ložisko v oblasti panvy, Chávez však v neskoršom televíznom príhovore potvrdil, že išlo o nádorový útvar. Medzitým sa vrátil do vlasti, v sobotu však opäť odcestoval do Havany. Pädesiatšesťročný líder chce napriek zdravotným problémom kandidovať na funkciu hlavy štátu aj v roku 2012. Chávez odmieta spresniť, akým typom rakoviny trpí.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Fidel CastroHugo Chávez