Chceš sa s inými stretávať na imaginárnych miestach? Vyskúšaj túto appku virtuálnej reality

Virtuálna realita

Virtuálna realita (VR) je super, problémom však je, že zdieľanie zážitkov s ostatnými je prinajmenšom problematické. Teraz však nová appka nazvaná vTime tento nedostatok, ako dúfajú jej tvorcovia, možno dokáže odstrániť. Ako? Tak, že užívateľom poskytne VR avatarov, ktorí môžu v reálnom čase vstupovať do interakcie s inými vo virtuálnych prostrediach.

Všetko, čo na pripojenie sa na vTime virtuálny chat potrebuješ, je smartfón a headset Samsung Gear VR alebo zariadenie Google Cardboard.

Medzi prostrediami na stretávanie sa nachádza napríklad arktický táborák, večierok v Paríži, lesná lokalita, súkromné lietadlo počas letu, tropická pláž či posedenie v okolí vesmírnej stanice. Hoci je vonku zatiaľ iba demo video, appka vyzerá perspektívne úchvatne. Možnosti, ktoré ponúka, sú totiž na nezaplatenie – také stretnutie s partiou priateľov, z ktorých každý žije v inom kúte sveta napríklad znie ako fantastický zážitok. Grafika zatiaľ nie je hyperrealistická, ale to platí iba zatiaľ. V tomto smere sme predsa len ešte kdesi na začiatku, ale o pár rokov – ktovie…

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom