Chcete mať doma kúsok Indického oceánu?

Se merten ocean plastic s.jpg
Foto: Schneider Electric

Vypínače Merten od Schneider Electric sú vyrobené z recyklovaných oceánskych plastov.

Spoločnosť Schneider Electric, líder v oblasti digitálnej transformácie energetického manažmentu a automatizácie a najudržateľnejšia korporácia na svete v roku 2021 podľa rebríčka Corporate Knights, predstavila prvé domáce energetické riešenia vyrobené z oceánskych plastov. Popredný rad zásuviek a vypínačov Merten, ktorý je vyrobený z recyklovaného materiálu priamo zo svetových oceánov, je dodávaný v udžateľnom balení. Z dôvodu eliminácie použitia nerecyklovateľného materiálu umožňuje zákazníkom byť o krok bližšie k dosiahnutiu nulovej uhlíkovej stopy.

Spoločnosť Schneider Electric, ako prvá v odvetví ponúka riešenia pre domácnosť vyrobené z upcyklovaného oceánskeho plastu.

Se merten ocean plastic 1 ok.jpg
Foto: Schneider Electric

Sortiment vypínačov Merten spoločnosti Schneider Electric, známy svojím nadčasovým moderným dizajnom, zahŕňa nové modely vyrobené z polyamidových rybárskych sietí zozbieraných v Indickom oceáne a Arabskom mori. Kúpou týchto výrobkov môžu zákazníci prispieť k zníženiu znečistenia oceánov. K sortimentu patria vypínače, zásuvky a rámiky.

Produktový rad Merten Ocean Plastics získala od CES ocenenie 2022 Innovation Award v kategórii Udržateľnosť. Tento sortiment výrobkov je tiež prvým v odvetví, ktorý získal medzinárodný certifikát Cradle to Cradle Silver za zodpovedný dizajn výrobkov a kroky podniknuté smerom k cirkulárnej ekonomike.

Voľne plávajúce rybárske vybavenie tvorí približne 10 % plastového odpadu vo svetových oceánoch. Nové plastové modely Merten prispievajú k zníženiu množstva 640 000 ton rybárskych sietí, ktoré každoročne zostanú v oceánoch, a sú prvým krokom k tomu, aby sa tento sortiment výrobkov stal udržateľnejším.

Se merten ocean plastic 2.jpg
Foto: Schneider Electric

Schneider Electric spolupracuje na projekte so spoločnosťou DSM ktorá sa podieľa na spracovaní odpadu z rybárskych sietí na vysokokvalitný technický plast, ktorý sa môže použiť v elektrických zariadeniach.

Spoločnosť DSM spolupracuje s niekoľkými miestnymi komunitami v Indii na obnove a zbere vyradených rybárskych sietí, čím poskytuje významný prínos pre miestne hospodárstvo a životné prostredie.

Nepoužívané rybárske siete sa rozrežú, vyčistia a zhodnotia z pohľadu kvality. Materiál sa spracuje na zmes Akulon Repurposed. Uhlíková stopa tejto novej zlúčeniny je o 82 % nižšia ako u tradičného nylonu používaného v podobných výrobkoch. Konečný materiál obsahuje aj 15 % sklenených vlákien, aby boli výrobky odolnejšie, pružnejšie a mali dlhú životnosť a spĺňali všetky potrebné požiadavky a normy elektrickej bezpečnosti.

Se merten ocean plastic 2 ok.jpg
Foto: Schneider Electric

Produktový rad bude v Európe dostupný koncom roka 2022.

Informačný servis

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Schneider Electric