Chelsea v šlágri zdolala Arsenal, brankár Dúbravka vychytal nulu v súboji s Cardiffom

Eden Hazard
Eden Hazard z FC Chelsea v súboji s hráčmi Arsenalu počas zápasu 2. kola Premier League, v ktorom "The Blues" na Stamford Bridge zvíťazili 3:2. Londýn, 18. august 2018. Foto: SITA/AP.

LONDÝN 18. augusta (WebNoviny.sk) – Hráči FC Chelsea zdolali svojho mestského londýnskeho rivala Arsenal tesne 3:2 v sobotňajšom šlágri 2. kola anglickej futbalovej Premier League 2018/2019.

„Modrí“ viedli po úvodnej dvadsaťminútovke už 2:0, keď skórovali Pedro Rodríguez a Álvaro Morata, no hostia stihli ešte do polčasovej prestávky vyrovnať vďaka Henrikovi Mchitarjanovi.

Arménsky ofenzívny stredopoliar najprv sám znížil a potom prihral na gól Alexovi Iwobimu. Víťazný gól FC Chelsea strelil v 81. min Marcos Alonso, keď mu asistoval Eden Hazard.

Dúbravkova nula

Slovenský futbalový brankár Martin Dúbravka v službách Newcastlu United dosiahol čisté konto v zápase 2. kola anglickej Premier League na trávniku waleského Cardiffu City, kde jeho tím remizoval 0:0.

Dvadsaťdeväťročný Žilinčan počas celého sobotňajšieho stretnutia čelil jedinej priamej strele. „Straky“ získali prvý bod v aktuálnej sezóne, keďže v úvodnom kole doma podľahli Tottehhamu Hotspur 1:2.

V závere mali na dosah všetky tri, no Kenedy v nadstavenom čase druhého dejstva nepremenil pokutový kop.

„Kohúti“ porazili Fulham

Tottenham Hotspur pre problémy s dokončením vlastného štadióna nastúpil na svoj úvodný domáci ligový zápas proti nováčikovi z Fulhamu na londýnskom Wembley a zvíťazil 3:1. Skóre stretnutia otvoril na konci prvého polčasu Lucas, krátko po zmene strán však za hostí odpovedal Aleksandar Mitrovič.

„Kohúti“ v druhom polčase využili svoju celozápasovú prevahu: v 74. min sa presadil Kieran Trippier a o tri minúty neskôr aj najlepší strelec MS v Rusku Harry Kane. Tottenham sa víťazstvom posunul na čelo tabuľky, kde zostane minimálne do konca večerného stretnutia londýnskych rivalov FC Chelsea a Arsenal.

Premier League – 2. kolo

• výsledky sobotňajších zápasov

Cardiff – Newcastle United 0:0
ČK: 66. Hayden (Newcastle)
Martin Dúbravka (Newcastle) odchytal celý zápas.

Everton – Southampton 2:1 (2:0)
Góly: 15. Walcott, 31. Richarlison – 54. Ings

Leicester City – Wolverhampton 2:0 (2:0)
Góly: 29. Doherty (vlastný), 45. Maddison, ČK: 66. Vardy (Leicester)

Tottenham – Fulham 3:1 (1:0)
Góly: 43. Lucas, 74. Trippier, 77. H. Kane – 52. Mitrovič

West Ham – Bournemouth 1:2 (1:0)
Góly: 33. Arnautovič (z pok. kopu) – 60. C. Wilson, 66. S. Cook

FC Chelsea – Arsenal FC 3:2 (2:2)
Góly: 9. Pedro Rodríguez, 20. Morata, 81. Marcos Alonso – 37. Mchitarjan, 41. Iwobi