Chicago v úvode zvíťazilo, Hossa bol proti Detroitu hviezdou

Nhl, chicago blackhawks, detroit redwings
Detroit Red Wings' Pavel Datsyuk (13) controls the puck past Chicago Blackhawks ' Michal Handzus (26) Foto: SITA/AP

CHICAGO 16. mája (WEBNOVINY) – Hokejisti Chicaga zvíťazili v úvodnom zápase konferenčného semifinále zámorskej NHL nad veľkým rivalom z Detroitu 4:1.

Skóre duelu otvoril štvrtým gólom v tohtoročnom play-off počas presilovky v 10. min Marián Hossa, Red Wings už o pár sekúnd vyrovnali. Domáci Blackhawks v zápase dominovali a o výhre rozhodli v tretej dvadsaťminútovke.

Hossu vyhlásili za druhú hviezdu stretnutia, odohral 20 minút a mal päť streleckých pokusov. Jeho spoluhráč z ofenzívy Michal Handzuš, ktorý absentoval na posledných dvoch tréningoch Blackhawks, odkorčuľoval 17 minút. Red Wings prehrali s „čiernymi jastrabmi“ ôsmy raz v rade. Chicago a Detroit nastúpili proti sebe na 75. zápas v play-off v histórii, celkovo oba tímy odohrali v stredu 800. vzájomný súboj. Z pätnástich doterajších sérii play-off vyhralo Chicago osem.

Blackhawks prestrieľali súpera 41:21. Hviezdou zápasu bol trojbodový Patrick Sharp, ktorý dal jeden gól a pridal aj dve asistencie. Detroit dlho držal nádej na dobrý výsledok vďaka výkonu brankára Jimmyho Howarda. V 49. min ho však spomedzi kruhov prekonal Johnny Oduya a domáci získali hernú pohodu, ktorú ešte korunovali gólmi Marcusa Krugera a Patricka Sharpa.

Hráči splnili všetko, čo sme si povedali pred začiatkom zápasu. Mali správne tempo, rýchlosť, je to tímový úspech,“ uviedol tréner Blackhawks Joel Quenneville.

Na hre Red Wings sa prejavila únava z ťažkej sedemzápasovej série s Anaheimom. „V prvej tretine to bolo ešte pomerne vyrovnané, ale od druhej už domáci mali viac energie. Dobre, že ďalší duel je až v sobotu. Zľahka si zatrénujeme a pripravíme sa na pokračovanie série,“ tvrdil kapitán Detroitu Henrik Zetterberg.

Výsledok stredajšieho stretnutia 2. kola play-off zámorskej hokejovej NHL (hrá sa na 4 víťazstvá):

ZÁPADNÁ KONFERENCIA

Semifinále

Chicago – Detroit 4:1 (1:1, 0:0, 3:0) – stav série: 1:0

Góly: 10. MARIÁN HOSSA (Toews, Sharp), 49. Oduya (Sharp, P. Kane), 52. Kruger (Carcillo, Leddy), 60. Sharp (Hjalmarsson) – 11. Brunner (Nyquist, J. Ericsson)