Chiki Liki tu-a v Bratislave odohrali 997. koncert

Chiki liki tu a
Chiki liki tu-a Foto: SITA/Michal Burza

BRATISLAVA 22. marca (WEBNOVINY) – Prešovská hudobná formácia Chiki liki tu-a odohrala vo štvrtok večer 997. koncert. Jeho dejiskom bol bratislavský Ateliér Babylon, kde sa zišla takmer tisícka fanúšikov.

Prehľad najbližších koncertov skupiny Chiki liki tu-a:

22. 3. – 19:30 – Vrbové, DK Trikota

22. 3. – 22:30 – Trnava, Art klub

27. 3. – Prešov, PKO (tisíci koncert s bývalými členmi)

5. 4. – Považská Bystrica, Apollo music club

6. 4. – Pardubice, Ponorka

12. 4. – Košice, R. Bosch Network meeting

13. 4. – Michalovce, Flea music pub

19. 4. – Levice, Dom Reviczky

20. 4. – Trenčín, Klub Lúč

26. 4. – Partizánske, Maják

27. 4. – Žiar nad Hronom, Klub 84

Aj keď skupina koncertuje v hlavnom meste Slovenska pomerne často, toto vystúpenie bolo špeciálne.

Okrem troch členov kapely – bratov Martina a Tomáša Višňovských a Ľuboslava Petrušku – sa na ňom predstavili aj bývalí členovia zoskupenia, konkrétne Marián Ivan, Peter Šima a Tomáš Paľo.

Chiki liki tu-a koncert o deviatej hodine večer odštartovali skladbou Do našeho mesta, pri ktorej si ešte Martin Višňovský a Ľubo Petruška vystačili bez bubeníka.

Už o pár minút neskôr zaznel ich azda najznámejší hit Laska moja de si. Ten pred desiatimi rokmi kapelu dostal do širšieho povedomia a začali ju registrovať aj ľudia, ktorí o jej existencii dovtedy netušili.

Trombonista Tomáš Paľo, známy ako Maco, sa na pódium po prvý raz dostal pri skladbe Zuza, sorry z albumu Choďte sa hrať pred vlastný vchod (2003). Okrem hry na trombón predvádzal muzikant známy tiež ako Dzigi Džabur tanečné kreácie, ktoré bolo vidieť aj v hľadisku.

Video: Chiko liki tu-a: Laska moja de si

Neoddeliteľnou súčasťou koncertov Chiki liki tu-a sú príhovory gitaristu Ľuboslava Petrušku s jeho nenapodobiteľným prízvukom. V Ateliéri Babylon nevynechal ani tradičnú komunikáciu s publikom, do ktorej ich aj po rokoch stále núti ich manažér. Pri tradícii zostal aj spevák a basgitarista Martin Višňovský, ktorý mal tak ako vždy na sebe čiapku, potápačské okuliare a oranžový plášť.

Kapela v Bratislave ponúkla klasický prierez svojou tvorbou, zazneli skladby Lala, Kuca paca, Štrbské pleso, Monte Carlo ( …v šušťakoch ) alebo Metalisti. Na veľký vokálny zbor sa publikum zmenilo pri „slaďáku“ Kristína. Nechýbala ani novinka Letaky, ktorú spolu s videoklipom skupina predstavila vlani v novembri.

Chiki liki tu-a napokon v Bratislave odohrali vyše dvojhodinové vystúpenie s niekoľkými prídavkami a opäť potvrdili, že na skvelý koncert a plný klub netreba ani čerstvý materiál. Zatiaľ poslednú štúdiovku Dvojkilometrový jeleň totiž vydali ešte v roku 2005.

Video: Chiki liki tu-a – Letaky

Po 997. koncerte skupinu už dnes večer čakajú vystúpenia vo Vrbovom a v Trnave s poradovými číslami 998 a 999. Jubilejný tisíci koncert absolvuje v stredu v prešovskom PKO, kde sa rovnako ako v Bratislave ukáže aj s pôvodnými členmi. V turné bude následne pokračovať víkendovými koncertmi v Považskej Bystrici, Pardubiciach, Košiciach, Michalovciach, Leviciach, Trenčíne, Partizánskom a Žiari nad Hronom. V lete sa Chiki liki tu-a predstavia na niekoľkých festivaloch, potvrdená je ich účasť na Vrbovských Vetroch.

Medzitým by chceli konečne pracovať na novom albume. „Máme takú nepriamu dohodu, že po turné začneme dávať dokopy demonahrávky, čo sme nahrali už pred rokom. Už od roku 2007 máme záväzok, že na tom budeme pracovať, no vždy však ostalo len pri dohadovaní. Väčšinou sme nejaké veci aj cvičili a nahrali ich, no a teraz máme pred sebou asi šiesty pokus, aby sme to spravili,“ povedal Martin Višňovský v nedávnom rozhovore pre agentúru SITA. Podľa neho by sa už do polovice apríla mali dostať do médií tri nové pesničky.

Video: Chiki liki tu-a – Monte Carlo

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom