Chinaski a Knechtová sa v Bratislave stretli na jednom pódiu

Chinaski
Foto: SITA/Pavol Papač

BRATISLAVA 14. apríla (WEBNOVINY) – V stredu večer sa bratislavský Majestic Music Club (MMC) opäť zaplnil do posledného miesta. Dôvodom bolo vystúpenie skupiny Chinaski, momentálne jednej z najúspešnejších kapiel v Českej republike.

Hudobný večer však tesne pred ôsmou hodinou odštartovala slovenská speváčka Katarína Knechtová, ktorá českú kapelu sprevádzala na slovenskej časti turné a bude jej robiť spoločnosť i na českých vystúpeniach. Bývalá členka IMT Smile ponúkla niekoľko svojich hitov, zopár noviniek, no i staršie skladby z čias skupiny Peha ako Vo svetle žiariacich hviezd, Za tebou, Muoj Bože či Slnečná balada. Katarína Knechtová si však pre divákov pripravila aj jedno prekvapenie. „V zásade nám ide o to, aby ste tancovali,“ povedala a publikum naozaj roztancovala a to pre ňu netypickou coververziou známej pesničky Maniac od Michaela Sembella. „Len prednedávnom som zistila, že pesnička si vyberá speváka, nie spevák pesničku,“ skonštatovala speváčka a po hodine ukončila svoje vystúpenie klavírnou baladou Spomaľ.

Chinaski
Foto: SITA/Pavol Papač

Publikum si nestihlo vydýchnuť a na javisku sa už objavila hlavná hviezda večera. „Je nám cťou a potešením zahrať vám,“ povedal v českom jazyku hneď na začiatku frontman kapely Chinaski Michal Malátný. Skupina striedala rýchle pesničky s pomalšími, väčšie hity s menšími i gitary so saxofónmi. Skladby ako Duše z gumy, Klára, Vedoucí, Zadarmo alebo Můj svět oddeľovali vtipné hlášky speváka, ktorý takto komunikoval s publikom. Počas večera si na svoje prišiel každý člen skupiny, svoje sólo mala gitara, saxofón aj bicie. O pol jedenástej kapela ukončila koncert, no nie na dlho. Prídavok obohatili rovnakým oblečením, ktoré imitovalo tetovanie a diváci sa konečne dočkali populárneho “Tabáčku“. Skvelá atmosféra v MMC zariadila aj druhé kolo prídavku, po ktorom sa Chinaski definitívne odobrali do zákulisia a ukončili turné na Slovensku.

SITA

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Katarína Knechtová