Chlapca, ktorého nechali rodičia v lese, našli živého

Chlapca, ktorého nechali rodičia v lese, našli živého
Jamatov otec priznal, že v snahe potrestať neposlušného syna, ktorý hádzal kamene na ľudí a autá, zašiel priďaleko. Foto: SITA/AP

TOKIO 3. júna (WebNoviny.sk) – Pátranie po sedemročnom chlapcovi, ktorého na japonskom ostrove Hokkaido nechali rodičia za trest v lese, sa skončilo úspešne. Dieťa po šiestich nociach strávených v divočine našli vojaci; podľa dostupných informácií je v dobrom zdravotnom stave, uviedol v piatok denník Guardian.

Jamato Tanuka bol nezvestný od soboty, keď ho rodičia vysadili z auta v horskej oblasti Hokkaida, v ktorej žijú aj medvede. Podľa rodičov to mal byť trest za zlé správanie. Chlapec, ktorý nemal pri sebe jedlo ani vodu, následne zmizol bez stopy a do pátrania po ňom sa zapojilo celkovo 180 záchranárov vrátane príslušníkov armády.

Vojaci nakoniec objavili Jamata v chate, nachádzajúcej sa vo vojenskom výcvikovom priestore len zhruba päť kilometrov od miesta, kde ho rodičia opustili. Lekár, ktorý ho vyšetril, konštatoval, že chlapec bol v dobrom fyzickom i psychickom stave a neutrpel žiadne zranenia s výnimkou menších škrabancov.

„Bol neuveriteľne pokojný vzhľadom na to, že bol sedem dní nezvestný. Vôbec nepodľahol panike,“ povedal lekár. Jamatov otec sa po úspešnom ukončení pátrania ospravedlnil svojmu synovi a záchranárom. Priznal tiež, že v snahe potrestať neposlušného syna, ktorý hádzal kamene na ľudí a autá, zašiel priďaleko.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom