Chlapček sa narodil s 15 prstami na rukách a 16 na nohách

Fotka
Lekári u chlapca diagnostikovali polydaktýliu; vrodenú chybu, ktorá sa okrem ľudí vyskytuje aj u zvierat, najmä psov a mačiek. Foto: printscreen/YouTube

PEKING 6. mája (WebNoviny.sk) – V čínskej provincii Chu-nan sa narodil chlapec s celkovo 31 prstami na rukách a nohách. Dieťa, ktoré prišlo na svet ešte v januári, má dovedna 15 prstov na rukách a 16 na nohách, pričom na každej ruke má dve dlane. Informovala o tom vo štvrtok spravodajská stanica CNN.

Lekári u chlapca diagnostikovali polydaktýliu; vrodenú chybu, ktorá sa okrem ľudí vyskytuje aj u zvierat, najmä psov a mačiek. Podľa amerického zdravotníckeho združenia Children’s Healthcare of Atlanta však ide o častú záležitosť, ktorá sa vyskytuje približne u jedného z 1000 novorodencov.

Táto vrodená chyba je zvyčajne dedičná, čo je aj prípad inkriminovaného čínskeho chlapca. Trpí ňou aj jeho matka, ktorá má na každej ruke aj nohe šesť prstov. Rodičia postihnutého novorodenca spustili medzitým na internete kampaň na vyzbieranie peňazí na jeho operáciu.

https://youtube.com/watch?v=mDm6xofIUUs

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie WBN