Chlapec chcel na trhoch v Nemecku odpáliť bombu s klincami

Nemecko
Bezpečnosť je v súčasnosti v Nemecku veľmi vážnou témou. Foto: ilustračné, SITA/AP

KARLSRUHE 16. decembra (WebNoviny.sk) – Nemecká prokuratúra začala vyšetrovať nález bomby s klincami, ktorú podľa médií plánoval odpáliť 12-ročný chlapec na vianočných trhoch v meste Ludwigshafen v spolkovej krajine Porýnie-Falcko.„Vzhľadom na prebiehajúce vyšetrovanie nemôžeme poskytnúť ďalšie informácie,“ povedal v piatok hovorca prokuratúry Stefan Biehl.

Nemecká vláda prostredníctvom svojho hovorcu Steffena Seiberta k tomuto prípadu uviedla, že je šokovaná. Vyjadrovať sa však k nemu zatiaľ nechce, keďže prebieha vyšetrovanie.

Nemecký magazín Focus s odvolaním sa na justičné a bezpečnostné orgány napísal, že 12-ročný chlapec sa pokúsil odpáliť bombu na vianočných trhoch.

Údajný bombový útočník podľa magazínu zanechal 5. decembra batoh, obsahujúci bombu, neďaleko radnice spomínaného západonemeckého mesta. Výbušné zariadenie, ktoré našiel okoloidúci, však zlyhalo a nevybuchlo.

Podľa Focusu je chlapec nemecko-irackého pôvodu, narodil sa v Ludwigshafene v roku 2004 a mal radikálne náboženské názory.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom