Chobotnica schránkových firiem lapila aj hokejový Slovan

Slovan zmazal dvojgólové manko, ale žolíkov neporazil
Hráči Slovana Bratislava sa lúčia so svojimi fanúšikmi po poslednom zápase v tejto sezóne KHL, v ktorom prehrali s Jokeritom Helsinki 2:3 po predĺžení. Bratislava, 24. február 2015. Foto: SITA/Ján Slovák

BRATISLAVA 11. apríla (WEBNOVINY) – Ukazuje sa, že chobotnica schránkových firiem neobišla ani pôvodne tak ušľachtilú oblasť, akou je šport, myslí si podpredseda SaS Ľubomír Galko. Štvrtkové zverejnenie Transparency International Slovakia považuje len za smutné potvrdenie toho, že metastázy rakoviny obrovskej korupcie, ktoré zožierajú Slovensko najviac počas vlády Smeru, sú rozlezené úplne všade.

„Odseknúť tejto chobotnici nielen všetky chápadlá, ale aj hlavu, sa ukazuje v tejto chvíli ako jedna z top priorít, pokiaľ chceme Slovensko vyviesť z marazmu a špiny, do ktorých ich oligarchovia stojaci za štandardnými politickými stranami priviedli,“ uviedol Galko.

SaS vyzvalo Fica na zásah

Všetci opoziční politici, ale aj verejnosť by podľa neho mali spolupracovať a vytvoriť obrovský verejný tlak.

„Vyzývame Roberta Fica na okamžitý zásah. Žiadame ho, aby cez svojich nominantov hneď zastavil prílev peňazí do hokejového klubu HC Slovan, ktorý je len ďalším príkladom vlastníctva cez Širokého chobotnicu siahajúcu do tak hokejovo ´atraktívnych´ krajín ako Cyprus, Nový Zéland či Kostarika,“ konštatuje Galko.

Poslanec liberálov pripomenul, že jedno z opatrení, ako bojovať proti konečným užívateľom výhod obchodov so štátom, predkladá na májovú parlamentnú schôdzu SaS v spolupráci so stranami OĽaNO a NOVA.

Slovan nemá jasného vlastníka

Transparency International Slovensko vo štvrtok na Facebooku zverejnila kompletnú vlastnícku štruktúru najväčšieho slovenského hokejového klubu HC Slovan Bratislava. „Je komplikovanejšia a neprehľadnejšia ako skrumáž pred bránkou pri powerplay pár sekúnd pred koncom zápasu,“ uviedla Transparency.

Podľa obchodného registra sú štatutármi klubu Juraj Široký, jeho syn a generálny manažér Maroš Krajči. Dve tretiny Slovana podľa zistenia Transparency vlastnia rovnaké slovenské akciovky ako Váhostav, kde sa vlastníctvo ukrýva cez firmy a právnikov s adresami v krajinách ako sú Cyprus, Nový Zéland a Kostarika.

Premiér Robert Fico podľa TI Slovensko nedávno povedal, že štát nebude platiť schránkovej firme niekde nejaké peniaze. „Lenže štátne firmy to bežne robia – do Slovanu naliali od vstupu do KHL už minimálne 1,5 milióna eur. Čo tak tento rok podmieniť akúkoľvek podporu od štátu pre Slovan tým, že klub bude mať jasného a prehľadného vlastníka?“ argumentuje Transparency.

Podarilo sa nám odkryť kompletnú vlastnícku štruktúru nášho najväčšieho hokejového klubu HC SLOVAN Bratislava. Je…Posted by Transparency International Slovensko on 9. apríl 2015

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Juraj ŠirokýĽubomír GalkoMaroš KrajčiRobert Fico
Firmy a inštitúcie HC Slovan BratislavaVáhostav - SK