Chodec vošiel do cesty motorovému vozidlu, po zrážke zraneniam na mieste podľahol

POLÍCIA: Dopravná nehoda
Foto: ilustračné, SITA/KR PZ Košice.

BRATISLAVA 29. mája (WebNoviny.sk) – V pondelok krátko pred 23:30 došlo v katastri obce Drienovec okres Košice okolie k dopravnej nehode, pri ktorej vyhasol ľudský život. Ako ďalej agentúru SITA informovala košická policajná hovorkyňa Lenka Ivanová, podľa doterajších zistení smerovala 27-ročná vodička z okresu Košice okolie s Fordom Fiesta od obce Drienovec na obec Turňa nad Bodvou.

„Na neosvetlenom rovnom úseku cesty do jazdného pruhu vozidla náhle vstúpil 50-ročný chodec z okresu Košice okolie. Chodec utrpel zranenia, ktorým na mieste podľahol,“ uviedla Ivanová. Vodička bola podľa hovorkyne po dopravnej nehode podrobená dychovej skúške s negatívnym výsledkom, prítomnosť alkoholu u nebohého muža bude zisťovaná pri pitve.

„Predbežná škoda na vozidle bola vyčíslená na 1 000 eur,“ informovala hovorkyňa. Polícia podľa nej v tejto súvislosti začala trestné stíhanie pre prečin usmrtenia. „Presná príčina dopravnej nehody, bližšie okolnosti i miera zavinenia sú predmetom ďalšieho vyšetrovania aj za účasti znalca z odboru cestnej dopravy, ktorý bol prítomný na mieste dopravnej nehody,“ zdôraznila Ivanová.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie PZ Policajný zbor SR