Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ján Slota
Ján Slota na mimoriadnom brífingu o politických a parlamentných témach. Bratislava, 6. júl 2011. Foto: SITA/Jozef Jakubčo
14. augusta 2014 SprávySlovensko od SITASITA Diskusia(12)

Chodník a zastávku, ktoré Slota predal, Žilina vyvlastňuje

ŽILINA 17. augusta (WEBNOVINY) – Chodník a autobusovú zastávku na okraji žilinskej Ulice Antona Bernoláka, ktorej časť predalo mesto spolu so Štúrovým námestím ešte v roku 2003 pod vedením vtedajšieho primátora Jána Slotu, žilinská radnica teraz vyvlastňuje.

Ako agentúru SITA informoval hovorca mesta Pavol Čorba, Okresný úrad Žilina už vydal rozhodnutie o vyvlastnení pozemkov nachádzajúcich sa pod existujúcimi chodníkmi a spevnenými plochami, ktoré sú súčasťou miestnych komunikácií vo vlastníctve mesta Žilina, no rozhodnutie ešte nenadobudlo právoplatnosť.

Mesto nemá inú možnosť

Mesto požiadalo o vyvlastnenie 521 z 1433 metrov štvorcových súkromného pozemku situovaného na začiatku Bernolákovej ulice oproti obchodnému centru Aupark.

Žilinská radnica už v januári avizovala, že časť pozemku, ktorý Slota predal, sa chystá vyvlastniť, pretože je tam mestský chodník aj zastávka MHD.

“Nemáme inú možnosť, ako ísť do vyvlastnenia tej časti pozemku, ktorú tvoria komunikácie. Takýto inštitút chceme využiť, samozrejme za podmienok, ktoré sú riadne určené zákonom a ústavou,” povedal žilinský primátor Igor Choma koncom januára s tým, že k takémuto kroku pristupuje mesto až po tom, čo sa snažilo túto časť pozemku odkúpiť, no cena bola neprijateľná.

Mali postaviť zastávku aj toalety

Primátor zároveň vyzýva majiteľa pozemku spoločnosť cda consulting group, aby rešpektovala mestské nariadenia a starala sa o zanedbanú zeleň a čistotu na svojom pozemku. “Opakovane som požiadal vlastníka pozemku o zabezpečenie potrebných opatrení do 31. augusta 2014. V prípade, že ich nevykoná v stanovenom termíne, začne mestský úrad postupovať v súlade s platnou legislatívou,” povedal Choma.

Bratislavská spoločnosť cda consulting group chcela na pozemku postaviť výstavno-predajný pavilón, ktorého súčasťou by bola aj nová zastávka MHD a toalety.

“Územný plán mesta Žilina nedovoľuje zástavbu na tomto mieste, ktoré je definované ako súčasť plochy verejnej zelene. Nový územný plán mesta, ktorým sa v súčasnosti riadi zástavba na území Žiliny, schválili mestskí poslanci po dlhoročnom úsilí vo februári 2012,” uviedol hovorca mesta Pavol Čorba a dodal, že podľa regulatívov územného plánu je tento, aj keď súkromný pozemok určený pre verejnú zeleň či park, chodníky, drobnú architektúru, prípadne detské ihriská.

Odporúčané články

Ak Žilina nezíska späť halu Jána Slotu, postaví novú Žilina chce späť halu, ktorú Slota predal na poslednú chvíľu

Témy

Diskusia

Bulvar Slovo znarodnenie uz vam nic nehovori? Bol by som zvedavy, keby niekto co i len vkrocil do vasej zahrady, ako by ste skakali. Na pozemok bolo vydane platne stavebne povolenie! A coze mesto tam chce nieco stavat? Ved vyvlastnovat sa... Správne rozhodnutie Takých mín položil Slota zo zištných dovodov viac.Hrabal ,kde len mohol bezohľadne voči mes- tu a občanom,ku ktorým sa správal nie ako primátor,ale vśemocný vlastník !O vyvlastnení som písal v minulom roku ako o jedinom možnom riešení tejto zlodejiny.Som rád,že... Správne Ved pre mesto je to len dobre. Slota jednal ako chytrý hospodár, predal zastavku a potom v rámci verejneho záujmu (verejná doprava nesporne verejným záujmom je) zástavku vyvlastnil. :) Netreba sa báť Slovenský podnikatel ma penazi dosť, zákonmi, bonusmi, odpismi... faetogazo je najvacsi chuj na Zemi, rusofilby debil a cerveny bolsevik Faeton 12:55 - dvaja hlupáci sa navzájom podporujú, no možno iba jeden idiot "beseduje" sám so sebou!
Zobraziť celú diskusiu

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Slovensko

Aktuálne témy

Mňamky-recepty

Byvanie je hra

Dámskajazda

DRAN.sk

najAPPKY.sk

Podnikam.sk

NAJKY.sk

Autolike.sk

Copyright © iSITA s.r.o. Všetky práva vyhradené. iSITA si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

OK

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...