Chorého muža k 30. narodeninám zaplavilo 30-tisíc pohľadníc

Pohľadnica
pohľadnica Foto: Ilustračné foto, thinkstock.com

Mladý Francúz trpiaci Downovým syndromóm dostal k svojím 30. narodeninám nečakaný darček – 30-tisíc pohľadníc z rôznych kútov sveta, ktoré mu dopravil špeciálny kamión. Záplava pohľadníc príjemne šokovala nielen oslávenca, ale aj jeho rodinu.

Chorého muža k 30. narodeninám zaplavilo 30 tisíc pohľadníc
Foto: Facebook

„Nikdy som si nepomyslela, aký dopad môže mať jednoduchý odkaz na internete v priebehu niekoľkých dní,“ uviedla matka chorého Manuela Jacqueline Parisseaux, ktorá spolu s manželom Lucienom začiatkom novembra nechala na sociálnej sieti malú prosbu pre ich spoločných facebookových priateľov.

Odkaz na internete hlásil: „Môj syn Manuel oslávi 22. novembra 30 rokov a zbožňuje pohľadnice. Trpí Downovým syndrómom. Chceli by sme vás poprosiť, aby ste si našli pár minút a poslali mu malé blahoželanie a tiež poslali túto správu priateľom, aby sa reťaz nepretrhla.“

Správa sa na sociálnej sieti rozšírila rýchlosťou blesku a dom vo francúzskom Calais začali zaplavovať pohľadnice nielen z Európy, ale aj zo Srí Lanky, Hongkongu, USA či Austrálie. Správcovia sociálnej siete dokonca na pár dní zablokovali Lucienov účet, lebo sa domnievali, že pri veľkom množstve zdieľaní odkazu ide o reklamný podvod. Aj napriek tomu sa desiatky pohľadníc v priebehu pár dní menili na tisíce až desaťtisíce a pribúdali k nim aj drobné darčeky v podobe kľúčeniek, detských kresieb, čokolád a sladkostí.

Kým pohľadnice najprv doručoval poštár na bicykli, neskôr musel k ich domu v prístavnom meste chodiť veľký kamión. Ešte aj v deň Manuelových narodenín poštovú schránku Parisseauxovcov zaplavili vyše tri tisícky pohľadníc. Rodičia všetky pohľadnice ukrývali v garáži u susedov, aby ich uplynulý víkend odovzdali šťastnému oslávencovi.

„Sme prekvapení týmto prúdom štedrosti a správ plných podpory a láskavosti. Svet koniec-koncov vôbec nie je ľahostajný,“ dodali rodičia. Odosielateľom zároveň odkázali, že doma nechajú každú jednu.

www.sbs.com.au

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom