Chorváti nás vycvičili a boli k nám ešte milosrdní, vraví tréner Hapal po zápase o postup na ME 2020

Pavel Hapal
Tréner slovenskej futbalovej reprezentácie Pavel Hapal. Foto: archívne, SITA/Ivan Kopčáni

Ak niekto pochyboval o kvalitách futbalistov Chorvátska, vicemajstri sveta mu v Trnave dali ráznu odpoveď. Piatkový kvalifikačný zápas o postup na ME 2020 proti Slovensku zmenili na vlastnú exhibíciu, zavŕšenú štyrmi gólmi do siete Martina Dúbravku.

Výkon znesie najprísnejšie kritériá

A to ešte párkrát trafili aj do konštrukcie jeho bránky. Zverenci Zlatka Daliča predviedli výkon, ktorý znesie najprísnejšie kritéria, eliminovali silné zbrane súpera a triumfom 4:0 sa vyšvihli na vedúcu pozíciu E-skupiny.

Trénerovi slovenskej reprezentácie Pavlovi Hapalovi sa zápas, pochopiteľne, hodnotil veľmi ťažko. „Chorváti nás ‚vycvičili‘ vo všetkých činnostiach a myslím si, že pre nás je výsledok ešte milosrdný. Mohli sme dostať viac gólov. Nikto z nás nečakal, že predvedú až taký dobrý výkon. Po zápase som hovoril s trénerom hostí a aj on bol z toho prekvapený. Som však sklamaný najmä z našej hry, ktorá bola veľmi slabá,“ skonštatoval na tlačovej konferencii rodák z moravského Kroměříža.

K pressingu sa vôbec nedostali

V hre tímu okolo kapitána Mareka Hamšíka bolo množstvo nepresností, viazla spolupráca v krídelných priestoroch a takisto nevyšiel ani predzápasový zámer.

„Chceli sme pri ich rozohrávke hrať pressing, no vôbec sme sa k nemu nedostali. Dobre si vymieňali loptu, boli neustále v pohybe a my sme boli v súbojoch neskoro. Verili sme, že prečkáme prvý polčas, ale, bohužiaľ, sme inkasovali v poslednej minúte. V druhom polčase sme chceli niečo zmeniť, ale dnes sme na nich absolútne nemali,“ pokračoval 50-ročný kormidelník.

V zápase proti Chorvátsku nastúpil na pravom kraji obrany Martin Valjent, hoci sa čakalo skôr zaradenie skúsenejšieho Petra Pekaríka. Tréner Hapal ozrejmil dôvod absencie 88-násobného reprezentanta SR a obrancu Herthy Berlín.

Dôležitý zápas s Maďarskom

„Pekarík má problémy s lýtkovým svalom. Je tam malá trhlina, stalo sa mu to v predzápasovom tréningu. Preto odcestuje späť do Nemecka a nebude s nami pokračovať,“ povedal tréner, pod ktorého vedením má slovenská reprezentácia doposiaľ bilanciu štyri víťazstvá a tri prehry.

Už v pondelok čaká na „Sokolov“ ďalší kvalifikačný duel, tentoraz v maďarskej Budapešti. Z hľadiska postupových ambícii pôjde o mimoriadne dôležité stretnutie.

„Verím, že v Maďarsku podáme absolútne odlišný výkon. Budeme chcieť zvíťaziť a urobíme pre to maximum. Neviem či by bolo lepšie prehrať po dobrom výkone gólom z 90. minúty alebo takýmto štýlom. Musíme sa však zmobilizovať na ďalší zápas a pokúsime sa ho zvládnuť,“ vyjadril sa Hapal.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Marek HamšíkMartin ValjentPavel HapalPeter Pekarík