Chorvátsko chce turistom viac sprístupniť ostrovy, ktoré koronavírus až tak nezasiahol

Chorvátsko, dovolenka
Foto: ilustračné, Getty images

Chorvátsko chce viac sprístupniť turistom svoje ostrovy, ktoré sú oproti pevnine často oveľa menej zasiahnuté koronavírusom.

Chorvátske ministerstvo cestovného ruchu a športu začalo v spolupráci s chorvátskym inštitútom verejného zdravia akciu s názvom „Chorvátske ostrovy – covid-free zóna“.

Na ostrovoch je výskyt COVID-19 nižší

Ako upozornila ministerka cestovného ruchu Nikolina Brnjac, aktuálne sú na epidemickej mape všetky ostrovy zobrazované v príslušných krajoch napriek tomu, že výskyt koronavírusu je na nich oveľa nižší ako v iných častiach krajov.

Preto budú mať turisti na webových stránkach www.safestayincroatia.hr okrem informácií o epidemickej situácii v krajoch prístup aj k informáciám špeciálne o epidemickej situácii na chorvátskych ostrovoch.

Turistom poskytnú presné informácie

Chorvátske súostrovie je druhým najväčším v Stredomorí a skladá sa zo 78 ostrovov, 524 ostrovčekov a 642 útesov, ktoré sú obzvlášť atraktívne pre turistov a vďaka ktorým sa tu realizuje veľká časť cestovného ruchu.

„Tretina komerčného ubytovania sa nachádza na ostrovoch a preto je dôležité, aby sme poskytovali presné informácie o epidemickej situácii na všetkých ostrovoch, z ktorých mnohé sú zelené zóny. Týmto spôsobom poskytneme turistom podrobné a jasné informácie pre bezpečný a príjemný pobyt v Chorvátsku,“ dodala Nikolina Brnjac.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Nikolina Brnjac