Chorý vojak zabíjal vo Wahingtone, počul záhadné hlasy

Streľba vo Washingtone
Až 13 ľudských životov a najmenej troch ďalších postrelených a ôsmich zranených si vyžiadala streľba na vojenskej základni v americkej metropole Washington DC. Polícia zastrelila pravdepodobného páchateľa, ktorý zatiaľ z neznámych príčin stojí za ďalšou masovou streľbou v Spojených štátoch. Polícia údajne pátra aj po ďalších dvoch podozrivých strelcov. Foto: SITA/AP

WASHINGTON 17. septembra (WEBNOVINY) – Bývalý vojak námorných síl, ktorý v budove vojenského námorníctva vo Washingtone zabil 13 ľudí a osem ďalších zranil, sa liečil pre duševné problémy.

Informovali o tom americké médiá. Tridsaťštyriročný Aaron Alexis trpel paranojou, problémami so spánkom a počul hlasy, uviedla agentúra Associated Press. Polícia útočníka z Texasu počas pondelňajšej prestrelky zastrelila. Motív jeho činu nie je známy, polícia však predbežne vylúčila terorizmus.

Prezident Barack Obama nariadil spustenie vlajok vo Washingtone na pol žrde ako symbol účasti s obeťami. Ich identity zatiaľ nie sú známe.

Alexis slúžil v námorníctve v rokoch 2007 až 2011, prepustili ho však pre nevhodné správanie a disciplinárne problémy. V čase útoku pracoval vo firme, ktorá mala kontrakty s námorníctvom, čo znamená, že mohol mať povolenie na vstup do budovy. FBI, ktorá má na starosti vyšetrovanie tohto prípadu, už požiadala verejnosť o informácie o páchateľovi, ktoré by mohli poslúžiť k objasneniu motívu jeho činu.

Obrazom: Streľba v budove námorníctva vo Washingtone

K streľbe prišlo v pondelok o 8.20 miestneho času (14.20 SELČ) v priestore patriacom americkému námorníctvu. Páchateľ postupne zastrelil 12 osôb vo veku 46 až 73 rokov. Niektorí zo zranených sú vo vážnom stave, pričom je medzi nimi aj jeden policajt.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Barack Obama