Chorých na chrípku je menej, zavreté sú ale ešte stovky škôl

škola, trieda
Foto: ilustračné, SITA/Tomáš Somr.

BRATISLAVA 3. februára (WebNoviny.sk) – V tomto kalendárnom týždni lekári nahlásili 95 051 chorých na akútne respiračné ochorenia (ARO). Chorobnosť tak v porovnaní s predchádzajúcim týždňom klesla o päť percent. Ako agentúru SITA informoval hlavný hygienik Ján Mikas, najviac chorých bolo v Trenčianskom kraji, najmenej v Žilinskom. Najčastejšie postihli respiračné ochorenia deti do päť rokov.

Komplikovaný priebeh ochorení bol u 1 984 osôb, čo predstavuje 2,1 percenta zo všetkých ARO. Medzi najčastejšie komplikácie patrili zápaly prínosových dutín (1 019), zápaly pľúc (545) a zápaly stredného ucha (420). Lekári v tomto týždni nahlásili 16 654 chorých na chrípku a chrípke podobné ochorenia, čo predstavuje 17,5 percenta z celkového počtu hlásených ARO. Oproti minulému týždňu tak chorobnosť klesla o 8,4 percenta. Najviac chorých bolo v Nitrianskom kraji, najmenej v Košickom. Najviac chorých na chrípku bolo medzi mladými vo veku šesť až 14 rokov.

Výchovno-vzdelávací proces v 5. kalendárnom týždni prerušili v 391 zariadeniach, z toho v 189 materských školách (44 v Košickom kraji, 38 v Trnavskom kraji, 31 v Nitrianskom kraji, 27 v Prešovskom kraji, 18 v Žilinskom kraji, 16 v Banskobystrickom kraji, 14 v Trenčianskom a jedna v Bratislavskom kraji).

Chrípkové prázdniny mali aj v 170 základných školách – 41 v Košickom kraji, 32 v Nitrianskom kraji, 30 v Prešovskom kraji, 23 v Trnavskom kraji, 19 v Banskobystrickom kraji, 17 v Trenčianskom kraji a osem v Žilinskom kraji. Pre chrípku prerušili vyučovanie aj na 32 stredných školách, a to v desiatich v Nitrianskom kraji, siedmich v Košickom a v Prešovskom kraji, štyroch v Trnavskom kraji, troch v Trenčianskom a jednej v Banskobystrickom kraji.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Ján Mikas