Chris Brown a Drake vyhrali súdny spor o roztržke v klube

Spevák Chris Brown
Foto: SITA/AP

BRATISLAVA 22. júla (BRATISLAVA) – Americký spevák Chris Brown a kanadský rapper Drake vyhrali súdny spor so spoločnosťou Entertainment Enterprises, ktorá ich zažalovala za rozpútanie bitky v klube W.i.P.

Majitelia susedného klubu Greenhouse od nich žiadali 16 miliónov dolárov (v prepočte približne 12 miliónov eur).

Podľa nich totiž incident, počas ktorého sprievody spevákov po sebe hádzali fľaše, zničil šancu na zmluvu v hodnote štyri milióny dolárov na rozšírenie ich značky. Žalobu podali vlani v auguste na Manhattane. Značka Greenhouse sa totiž vraj pre bitku dvoch hviezd spája s „násilnou, život ohrozujúcou výtržnosťou, ktorú spôsobili Brown a Drake“, a stratila hodnotu.

Drake na to reagoval vyhlásením, že s poškodením mena nemá nič spoločné, pretože nemohol ovplyvniť medializáciu incidentu. Sudca mu dal za pravdu, pričom vzal do úvahy aj to, že roztržka sa neuskutočnila v priestoroch Greenhousu. Bitky v baroch síce odsúdil, ale podľa neho sú bežné a majitelia klubov ich nemôžu pravidelne riešiť žalobami.

Do klubu W.i.P interpreti so svojimi bodyguardmi a kamarátmi zavítali vlani 14. júna. Počas roztržky si Chris Brown rozbil bradu a okrem neho sa tam podľa polície zranili minimálne ďalší štyria ľudia. K násilnostiam malo dôjsť po tom, čo sa Drake k Brownovi priblížil a načal háklivú tému ohľadom Rihanny.

Barbadoská speváčka totiž randila s Drakeom a tiež s Brownom, ktorý ju vo februári 2009 fyzicky napadol. Za tento čin dostal päťročnú podmienku, 180 dní verejnoprospešných prác a musel tiež absolvovať ročný program o rodovo podmienenom násilí.

Informácie pochádzajú z webstránky www.tmz.com a archívu agentúry SITA.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Chris BrownDrake