Chris Froome na Tour de France naďalej čelí provokáciám zo strany divákov

Tour de France - 14. etapa
Brit Geraint Thomas - v žltom drese, za ním Chris Froome a za ním Kolumbijčan Egan Arley Bernal Gomez počas 14. etapy Tour de France. 21. júl 2018 Foto: SITA/AP

MILLAU 22. júla (WebNoviny.sk) – Britský cyklista Chris Froome naďalej čelí provokáciám zo strany divákov na prebiehajúcom 105. ročníku Tour de France.

Na štvornásobného šampióna TdF fanúšikovia zanevreli, keď ho Medzinárodná cyklistická únia (UCI) očistila od podozrenia z užívania dopingu. Frooma vyšetrovali pre nadmerné hodnoty salbutamolu počas vlaňajšej Vuelty. Liek sa používa na liečbu astmy.

Pretekár tímu Sky nevôľu pocítil aj pred začiatkom nedeľňajšej 15. etapy, keď sa jeden z fanúšikov naklonil ponad bariéru a smerom k Froomovi ukázal gesto vstrekovania si injekcie do ruky. Britského cyklistu počas celého trvania pretekov sprevádza bučanie zo strany divákov, a to napriek jeho apelom pred začiatkom TdF voči neprajníkom, aby sa vyhli negatívnym prejavom voči jeho osobe.

Týždeň pred koncom „Starej dámy“ má Froome možnosť získať už svoj piaty žltý dres. V celkovom poradí je na druhom mieste, na tímového kolegu a krajana Gerainta Thomasa má odstup 1:39 min. V prípade triumfu vyrovná rekord päťnásobných víťazov Jacquesa Anquetila, Eddyho Merckxa, Bernarda Hinaulta a Miguela Induraina.

VIAC O TÉME TOUR DE FRANCE 2018

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Chris Froome