Christiana si vo Fifty Shades of Grey zahrá Jamie Dornan

Jamie dornan
Írsky herec Jamie Dornan. Foto: highlighthollywood.com

BRATISLAVA 24. októbra (WEBNOVINY) – Multimilionára Christiana Greya vo filmovej adaptácii bestselleru Fifty Shades of Grey – Päťdesiat odtieňov sivej (2011) napokon zrejme stvárni Jamie Dornan.

Len prednedávnom od projektu odstúpil jeho kolega Charlie Hunnam, ktorý sa mal pôvodne objaviť v hlavnej mužskej úlohe, a produkčná spoločnosť Universal chce ako náhradu práve 31-ročného Dornana.

Informoval o tom magazín The Hollywood Reporter, podľa ktorého by sa Dornan v prípade podpísania zmluvy objavil aj v ďalších dvoch či dokonca troch pokračovaniach série.

Príbeh románu Fifty Shades of Grey: Päťdesiat odtieňov sivej (2011) sa sústredí na vzťah multimilionára Christiana Greya a nevinnej študentky Anastázie Steelovej, ktorú v snímke stvárni Dakota Johnson.

Obrazom: Multimilionára Greya stvárni sexi Jamie Dornan

Kniha zaujala a podnietila sexuálnu fantáziu miliónov žien, a tak si vyslúžila aj záujem o filmové spracovanie. Autorka E. L. James príbeh pôvodne písala ako anonymná fanúšička upírskej ságy Twilight a postupne ho zverejňovala na fanúšikovských stránkach pod názvom Master of Universe.

Hlavné postavy sa volali rovnako ako tie z Twilightu – Edward Cullen a Bella Swan. E. L. James svoje dielo neskôr prepracovala, rozšírila, premenovala, rozdelila na tri časti a v roku 2011 prvú časť vydala ako paperback.

Jamie Dornan je rodákom zo Severného Írska. Kariéru odštartoval ako model pre významné módne značky a pri jednej z prehliadok sa zoznámil so známou herečkou Keirou Knightley. Následne sa s ňou dal dohromady a v rokoch 2003 až 2005 spolu chodili.

Na filmovej scéne debutoval v roku 2006 snímkou Mária Antoinetta, v ktorej stvárnil grófa Axela von Fersena. Okrem toho sa objavil aj vo filmoch ako Beyond the Rave (2008) a Shadows in the Sun (2009) či seriáloch Kde bolo, tam bolo (2011) a The Fall (2013).

Dakota
Americká herečka Dakota Johnson stvárni „nevinnú" Anastáziu Steelovú. Foto: facebook.com

Informácie pochádzajú z webstránky www.hollywoodreporter.com a archívu agentúry SITA.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Charlie Hunnam