Christina Aguilera počas udeľovania American Music Awards predstaví skladby Whitney Houston

Christina Aguilera
Americká speváčka Christina Aguilera. Foto: archívne, SITA/AP.

BRATISLAVA 30. októbra (WebNoviny.sk) – Americká speváčka Christina Aguilera predstaví počas udeľovania American Music Awards skladby zosnulej Whitney Houston. Urobí tak na počesť 25. výročia vzniku filmu Osobný strážca (1992).

Tridsaťšesťročná rodáčka zo Staten Islandu v New Yorku zaspieva aj legendárny hit I Will Always Love You, ktorý Houston nahrala práve pre spomínanú snímku. V nej si zahrala po boku Kevina Costnera.

Odovzdávanie cien sa bude konať 19. novembra v Los Angeles. Aguilera uviedla, že Houston bola pre ňu idolom a počas začiatkov v šoubiznise ju ochraňovala.

Ako vyhlásili pozostalí po úspešnej interpretke, Houston považovala mladšiu kolegyňu za jednu z najlepších speváčok jej generácie. Houston zomrela vo februári 2012. Dožila sa 48 rokov.

Christina María Aguilera

* sa na hudobnej scéne začala presadzovať v roku 1998, keď naspievala pieseň Reflection pre animovaný film Mulan. O rok neskôr vydala debutový eponymný album, ktorým si zabezpečila celosvetovú slávu.

Nahrávka obsahovala hity ako Genie In A Bottle, What A Girl Wants, I Turn To You alebo Come On Over Baby (All I Want Is You).

Nasledovali štúdiovky Mi Reflejo (2000), My Kind Of Christmas (2000), Stripped (2002), Back To Basics (2006), Bionic (2010) a Lotus (2012). Držiteľka piatich cien Grammy má od roku 2010 hviezdu na hollywoodskom Chodníku slávy.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Christina AguileraWhitney Houston