Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Aliancia za rodinu odovzdala prezidentovi petíciu o gejoch
Hovorca aliancie Anton Chromík počas TB Aliancie za rodinu na tému: odovzdanie petície so 400-tisíc podpismi za vypísanie referenda o ochrane rodiny, v záhrade Prezidentského paláca. Bratislava, 27. august 2014. Foto: SITA/Ján Slovák
14. 07. 2015 16:05 Aktuálne správy od SITASITA Diskusia

Chromíka cena Homofób roka teší, rád si ju prevezme

BRATISLAVA 15. júla (WEBNOVINY) – Anton Chromík z Aliancie za rodinu sa stal nositeľom anticeny Homofób roka, rád si ju verejne prevezme na Námestí slobody v Bratislave, kam pozýva všetkých priateľov aliancie. Ako uviedol pre agentúru SITA, „z nominovaných výrokov ankety Homofób roka je jasné, že toto slovo znamená zástanca manželstva a rodiny a preto si cenu veľmi rád preberiem“.

Druhé miesto patrí kňazovi

Výrok o tom, že uznanie ľudských práv LGBTI menšiny sa skončí diktatúrou, s ktorým Chromík anketu vyhral, pochádza z jeho blogu s názvom „Prekrásny nový svet“. V ňom okrem iného píše, „V prekrásnom novom svete si však homosexuáli nežiadajú len „práva“, ale chcú zavrieť ústa ostatným. Budú rozhodovať o živote iných, ich povolaní, kariére a to sa vždy v histórii skončilo diktatúrami a (niekedy) aj masovým vraždením Teraz už viem, aká miera slobody a demokracie nás bude čakať v prekrásnom novom svete a preto radšej ostanem tu doma v našom svete, kde som. Vo svete, ktorý rešpektuje právo na súkromie homosexuálov, necháva im slobodu rozhodnúť sa, ako chcú svoj život viesť. Vo svete, ktorý ich nevyhadzuje z práce, preto, že sú homosexuáli, ani preto, že zastávajú registrované partnerstvá. Vo svete, ktorý trestá tých, ktorí by im chceli ubližovať a páchať na nich trestné činy“.

Ako agentúru SITA informoval Peter Weisenbacher z Inštitútu ľudských práv (IĽP), Chromík v počte získaných hlasov predbehol vlaňajšieho víťaza, Konferenciu biskupov Slovenska (KBS) s výrokom o „kultúre smrti“. Druhé miesto sa tento rok ušlo kňazovi Mariánovi Kuffovi za výrok: „tak to nie sú obyčajní vrahovia, ale ja hovorím, že to sú masoví vrahovia“. Rímskokatolícky kňaz takto vysvetlil, ako vidí vzťah dvoch osôb rovnakého pohlavia.

Nominovaných bolo vyše sto poslancov

Na anticenu Homofób roka bolo nominovaných i 102 poslancov NR SR, ktorí do novely ústavy zakotvili vetu: „Manželstvo je jedinečný zväzok medzi mužom a ženou.“ Nominovaná bola aj tenistka Karin Habšudová. V reklame na referendum o rodine vysvetlila, čo pre ňu znamená rodina: „Rodina pre mňa znamená spolužitie, alebo vzťah, alebo zväzok, nejak, eh, dvoch ľudí a to jedného muža a jednej ženy.“

Trofejou pre víťaza je štylizovaný piktogram, zdeformovaná tvár, ktorá v sebe ukrýva aj nápis 4 %, teda tradične chápaný podiel neheterosexuálnych osôb v populácii. V minulosti sa víťazmi ankety stali poslanec Štefan Kuffa za svoj výrok o topení gejov a Konferencia biskupov Slovenska s tvrdením, že ľudsko-právni aktivisti sú „aktéri kultúry smrti“. Cenu si však odmietli prevziať.

K téme

Dúhový PRIDE tento rok nebude, organizátori ho nahradia Slovensko má obrovský dlh voči homosexuálom, hovorí Inštitút

Neprehliadnite

Prokurátor Kováčik odmieta podozrenia voči svojej osobe, vraj ide iba o účelovú diskreditáciu Na zmenu zdravotnej poisťovne ostávajú necelé 2 týždne! Foto: Na celom Slovensku hrozí prízemný mráz, na hrebeňoch Tatier je už sneh Foto: Policajti nakupovali rastliny počas služby, vyjde ich to draho Minister Kamenický trvá na vyššej dani na cigarety, je ochotný rokovať s Dankom a návrh zmierniť Stíhačka F-16 havarovala pri meste Pluvigner, pilot skončil na elektrickom vedení

Témy

Viac k osobnosti z článku

Diskusia

Bezplatný email raz týždenne s novinkami z Webnoviny.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Aktuálne témy

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.

X