Chyby vo voličských zoznamoch sa môžu reklamovať aj mailom

Počítač
Foto: www.kennywilliamsddslamesa.com

PREŠOV 12. októbra (WEBNOVINY) – Prešovčania, ktorí majú akékoľvek otázky v súvislosti s konaním volieb do orgánov vyšších územných celkov, môžu sa obrátiť na pracovisko v budove Mestského úradu v Prešove, na Jarkovej ulici číslo 26, kde je kancelária prvého kontaktu a ohlasovňa a evidencia pobytu občanov.

Svoje námietky môžu podať aj e-mailom na adresu volby@presov.sk.

Ak občania nedostanú do 15. októbra Oznámenie o čase a mieste konania volieb, môžu to reklamovať práve na tomto pracovisku. Tu vybavia aj chyby v mene, či zmenu adresy.

Hovorkyňa prešovskej radnice Veronika Kmetóny Gazdová uviedla, že cieľom zriadenia kancelárie pre voľby je, tak ako pri iných voľbách, aby údaje v zoznamoch voličov zodpovedali skutočnosti. Každý občan, ktorý spĺňa podmienky zapísania do zoznamu voličov a nefiguruje v ňom, alebo zistí v doručenom oznámení o čase a mieste konania volieb chybu, je oprávnený požiadať o dopísanie do zoznamu voličov, prípadne o vykonanie opravy údajov.

Podľa hovorkyne, väčšina domácností už oznámenia o konaní sa volieb v priebehu tohto týždňa dostala. Podľa aktuálnej evidencie, v Prešove je v zoznamoch voličov zapísaných 74 459 oprávnených voličov, k urnám môže prísť aj 710 cudzincov. Mesto bude mať 79 volebných okrskov.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom