Chystá sa útok na Petru Paroubkovú, tvrdí ODS

Petra Paroubková
Petra Paroubková Foto: mediafax.cz

PRAHA 14. mája (WEBNOVINY) – Útoky proti svojím členom na predvolebných mítingoch si môže organizovať sama Česká strana sociálno demokratická (ČSSD). Na jednom z nadchádzajúcich mítingov sa dokonca chystá útok na Petru Paroubkovú, manželku expremiéra a predsedu strany Jiřího Paroubka. V rozhovore pre piatkové vydanie českého denníka Lidové noviny to naznačil podpredseda a volebný manažér Občianskej demokratickej strany (ODS) Ivan Langer. „Takéto informácie sme naozaj zachytili. Ale zdôrazňujem, že sú neoverené,“ povedal bývalý český minister vnútra.

„Dúfame, že tomuto vyhláseniu predchádzala výpoveď Ivana Langera na polícii tak, aby mohlo dôjsť k odhaleniu páchateľov,“ reagoval na tieto informácie Paroubek.

Na doterajších predvolebných mítingoch ČSSD sa odohrali už dva nebezpečné útoky. Na jednom zo zhromaždení letel smerom k predstaviteľom strany litrový pohár s utopencami, na mítingu v Brne dokonca opitý muž vrazil päsťou do tváre podpredsedovi strany Bohuslavovi Sobotkovi, po čom musel politik stráviť viac ako 24 hodín v nemocnici.

SITA/Mediafax

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie ČSSD Česká strana sociálnodemokratická