Cibulková bude aj po Indian Wells slovenskou jednotkou

Dominika Cibulková - Pauline Parmentierová
Tenistka Slovenska, Dominika Cibulková počas tretej dvojhry II. svetovej skupiny Pohára federácie stretnutia 1. kola Slovensko – Francúzsko. Bratislava, 5. február 2012. Foto: SITA/Jozef Jakubčo

INDIAN WELLS 11. marca (WEBNOVINY) – Dominika Cibulková bude aj k 19. marcu po turnaji WTA BNP Paribas Open v kalifornskom Indian Wells (Premier Mandatory, dotácia 4 546 804 USD, tvrdý povrch Plexipave vonku) slovenskou tenisovou jednotkou vo dvojhre. Na zotrvanie na internom prvom mieste pred Danielou Hantuchovou potrebovala na tomto podujatí aspoň o jedno kolo lepší výsledok, čo sa jej už podarilo.

Hantuchová, celkovo teraz 21. v renkingu, nestačila v piatok v 2. kole na Češku Kláru Zakopalovú. Cibulková (momentálne 17.) v sobotu postúpila do 3. kola, keď za stavu 2:1 na gemy v prospech 22-ročnej Bratislavčanky odstúpila jej krajanka Magdaléna Rybáriková pre žalúdočné problémy – ako uvádza oficiálna internetová stránka Tenisovej asociácie žien (WTA).

Zverenkyňa Željka Krajana Cibulková, ktorá bude v pondelok v 3. kole hrať s Taliankou Robertou Vinciovou, už má istotu 80 bodov do hodnotenia, v predmetnom období obhajuje 140 bodov. K 19. marcu bude mať minimálne 2485 bodov, Hantuchová zostane na 2450 bodoch.

Cibulkovej piate „funkčné obdobie“ na poste internej jednotky trvá od 4. júla 2011, na konci podujatia v Indian Wells to bude 37 týždňov. Hantuchová, ktorá v areáli Tennis Garden v lokalite Coachella Valley získala titul v rokoch 2002 a 2007, dosiaľ bola najvyššie na 5. pozícii, Cibulkovej už patrila aj 12. priečka. Cibulková sa premiérovo dostala na slovenský vrchol 10. novembra 2008. Zatiaľ má na konte dovedna 109 týždňov aj s budúcim. Hantuchová už bola líderkou dovedna 418 týždňov.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Dominika CibulkováMagdaléna Rybáriková