Cibulková po boji vyradila Hibinovú a v osemfinále v Tokiu vyzve víťazku US Open

Dominika Cibulková
Slovenská tenistka Dominika Cibulková. Foto: archívne, SITA/AP.

TOKIO 17. septembra (WebNoviny.sk) – Slovenská tenistka Dominika Cibulková postúpila do 2. kola dvojhry na turnaji WTA Premier Toray Pan Pacific Open v japonskom Tokiu (dotácia 799 000 USD, tvrdý povrch vonku).

V pondelňajšom stretnutí 1. kola zdolala domácu kvalifikantku Nao Hibinovú za 134 minút 6:1, 5:7, 6:3. Súperkou Cibulkovej v osemfinálovom 2. kole bude nedávna nečakaná šampiónka US Open a trojka „pavúka“ Naomi Osaková z Japonska.

Úvodný set proti Hibinovej vyznel jednoznačne pre slovenskú tenistku. Od stavu 1:1 získala Cibulková päť gemov za sebou. V druhom dejstve však 29-ročná Bratislavčanka za stavu 5:6 prehrala svoje podanie a muselo sa rozhodnúť v treťom sete.

V ňom za stavu 3:3 „brejkla“ skúsenejšia Slovenka 23-ročnú japonskú protivníčku a proti o sto miest nižšie postavenej hráčke v rebríčku WTA (30., resp. 130.) Hibinovej to zopakovala aj v deviatej hre. Cibulková premenila prvý mečbal a napokon doviedla duel do víťazného konca.