Cibulková sa odsťahovala, Dubaj si ju získal tréningovými možnosťami a lekárskou starostlivosťou

Dominika Cibulková
Slovenská tenistka Dominika Cibulková. Foto: SITA/AP.

BRATISLAVA 8. mája (WebNoviny.sk) – Slovenská tenistka Dominika Cibulková definitívne zmenila svoje trvalé bydlisko. Zo Slovenska sa presťahovala do Dubaja v Spojených arabských emirátoch. Informuje o tom portál fakt24.sk.

Čerstvo 29-ročná (nar. 6. 5. 1989) aktuálne 34. hráčka singlového rebríčka WTA avizovala zmenu už skôr. Pre daňové výhody sa k tomuto kroku uchýlili v minulosti viacerí slovenskí športovci, napríklad niekdajší tenisti Dominik Hrbatý a Daniela Hantuchová či cyklistická hviezda Peter Sagan.

„Ako tenistka som takmer počas celého roku mimo Slovenska, či už na turnajoch alebo počas prípravy. V Dubaji som našla miesto, ktoré mi poskytuje komplexne tréningové možnosti a predovšetkým špičkovú lekársku starostlivosť, ktorá je vzhľadom ma moju športovú kariéru i profesný vek najdôležitejšia,“ ozrejmila pre portál športky.sk rodáčka z Bratislavy.

Napriek novému domovu však nehodlá zanevrieť na svoju vlasť. „Zmenila som len trvalé bydlisko. Navždy ostanem Slovenkou, ktorá reprezentuje túto krajinu,“ dodala Cibulková, v minulosti už aj štvrtá tenistka virtuálneho poradia.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Daniela HantuchováDominik HrbatýDominika CibulkováPeter Sagan