Cibulková sa zotavuje, návrat plánuje v Hertogenboschi

Cibulkovú vo štvrťfinále Australian Open prevalcovala Serena
Slovenská tenistka Dominika Cibulková počas štvrťfinálového zápasu na Australian Open, v ktorom prehrala s líderkou svetového rebríčka Serenou Williamsovou za 65 minút dvakrát 2:6. Melbourne, 28. január 2015. Foto: SITA/AP

BÜK 24. apríla (WEBNOVINY) – Slovenská tenistka Dominika Cibulková by sa po zranení chcela do súťažného kolotoča naplno vrátiť na júnovom turnaji na tráve v holandskom Hertogenboschi a následne by sa rada predstavila aj na treťom grandslame sezóny vo Wimbledone.

Pre liečbu nestihne druhý turnaj veľkej štvorky na prelome mája a júna na antuke v Paríži. Nedávna členka Top 10 svetového rebríčka WTA vo dvojhre podstúpila v marci operáciu ľavej nohy.

„Dnes už mám za sebou fitko a boli sme aj plávať. Obmieňame to, aby sme to nezačali hneď preťažovať. Noha je super a drží. Čo sa týka chôdze, je normálna, už nekrívam. Včera som bola prvýkrát na tartane, dala som poklusom osem okruhov. Začíname pomaly. Nechcem to pokaziť, treba ísť krok po kroku. Nezáleží na tom, či budem trénovať na kurte o týždeň skôr alebo neskôr. Možno by sa to dalo do dvoch týždňov. Tenis je špecifický v tom, že som stále na špičkách, sú tam zmeny smeru,“ uviedla Dominika Cibulková, ktorá sa zúčastnila vo štvrtok spolu s talentami projektu Stars for Stars Viktóriou Kužmovou a Matejom Hliničanom i bývalým hokejistom Zdenom Cígerom na golfovom turnaji Business Golf Tour v maďarskom Büku.

Čas vypĺňa aj golfom

Dvadsaťpäťročná tenistka ešte nemôže po operácii naplno trénovať, aj z tohto dôvodu sa stíha venovať rôznym aktivitám mimo tenisu. Golf nie je Slovenke cudzí, získal si ju pred rokom v USA, keď si ho zahrala popri tenisových turnajoch.

„Kamarátime sa. Prvýkrát som ho skúsila minulý rok v Amerike. Zamilovalo som sa doň. Bola to sranda, najprv som palicu držala ako hokejku na ľavú ruku. Potom mi povedali, že to mám držať na pravú. Mám palice na pravú aj na ľavú stranu,“ povedala Cibulková.

Kužmovú si pozrie na tréningu

Slovenská tenisová jednotka si všimla aj nedávny úspech talentovanej Viktórie Kužmovej zo Stars for Stars. Iba 16-ročná tenistka vyhrala svoj druhý ženský turnaj ITF v gréckom Heraklióne.

„Je mladá a veľmi perspektívna. Je dobre stavaná a má úžasnú postavu na tenis. V Bratislave ju pôjdem pozrieť na tréning. Teším sa z toho, že je niekto úspešný aj po našej generácii,“ dodala ambasádorka Stars for Stars.

Informácie pochádzajú z tlačovej správy Stars for Stars.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Dominika Cibulková