Cibulková trénuje päťkrát denne, je to totálny zaberák

Dominika Cibulková
Dominika Cibulková, ktorá sa zotavuje po marcovej operácii ľavej nohy, klesla z 35. na 42. pozíciu. Foto: SITA/AP

BRATISLAVA 11. júna (WEBNOVINY) – Slovenská tenistka Dominika Cibulková sa nevráti na súťažné dvorce na budúcotýždňovom turnaji Aegon Classic na tráve v anglickom Birminghame (15.- 21. júna), ale až na ďalšom podujatí v Eastbourne od 21. júna.

Cibulková sa chce na turnaje naplno pripraviť

Stav operovanej nohy, na ktorej jej 9. marca vykonali zákrok v oblasti pätovej kosti, sa zlepšuje a tenistka podstupuje väčšiu záťaž. Pôvodne mala hrať aj v Birminghame, kde nebudú chýbať podľa zoznamu účastníčok Karolína Schmiedlová i bývalé víťazky podujatia Magdaléna Rybáriková a Daniela Hantuchová. Namiesto pôvodne prihlásenej Cibulkovej v zozname pre hlavnú súťaž v Birminghame figuruje Chorvátka Mirjana Lučičová-Baroniová.

„Chcela som ešte absolvovať dva týždne, počas ktorých sa budem naplno venovať tréningu. Aby som išla na turnaj s tým, že mám dva týždne odmakané a noha to zvládla,“ uviedla na svojom webe domicibulkova.com slovenská tenistka.

Bývalá hráčka Top Ten Cibulková (momentálne 49. v rebríčku) už naplno trénuje. „V tomto týždni mám takú záťaž, ako keď sa v decembri pripravujem na Floride pred sezónou a je to totálny zaberák. Denne mám päť tréningov. Noha to zvláda,“ doplnila Cibulková, ktorá sa chce čo najlepšie pripraviť na Wimbledon.

Týždeň plného nasadenia tenistke nestačí

„V Eastbourne by som už chcela hrať. Pokiaľ bude všetko v pohode ako doteraz. Teraz síce neboli také komplikácie, že by ma bolela noha, ale nemala som natrénovaného toľko, koľko by som chcela. Jeden týždeň plného nasadenia nestačí,“ vysvetľuje stále slovenská ženská jednotka.

Dvadsaťšesťročná Bratislavčanka sa chystá na tráve prvýkrát trénovať v piatok 12. júna. „Začínam na nej neskôr hlavne preto, že som nehrala dva a pol mesiaca a chcela som získať dobrý pocit, rytmus, timing. Na tráve by sa mi to ťažko hralo, nie je na nej toľko výmen. Čiže sa chcem dostať do rytmu a potom to budeme prispôsobovať tráve,“ doplnila na svojom webe Cibulková.

Cibulková sa ešte 9. marca na Sport Clinic v Bratislave podrobila operačnému zákroku na ľavej nohe – endoskopiou jej odstránili výrastok v oblasti pätovej kosti, ktorý tlačil na achilovku a vyvolával chronický zápal. Odvtedy rehabilituje, trénuje a pripravuje sa na plnohodnotný návrat na kurty.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Daniela HantuchováDominika CibulkováKarolína SchmiedlováMagdaléna Rybáriková