Cibulková v generálke na US Open vypadla už v prvom kole

Cibulkova
Slovenská tenistka Dominika Cibulková vypadla v prvom kole turnaja v New Havene. Foto: archívne, SITA/AP

NEW HAVEN 19. augusta (WEBNOVINY) – Slovenská tenistka Dominika Cibulková prehrala v 1. kole dvojhry na turnaji WTA Connecticut Open v americkom New Havene (dotácia 710-tisíc USD, tvrdý povrch) s Nemkou Andreou Petkovicovou 6:7 (2), 3:6. Stretnutie trvalo 105 minút a Petkovicová premenila druhý mečbal pri svojom podaní.

Podujatie v New Havene bolo pre trinástu hráčku svetového rebríčka Cibulkovú generálkou pred odchodom na záverečný grandslamový turnaj roka US Open. Do New Yorku odchádza s chabou bilanciou 1 víťazstvo – 4 prehry z prípravných turnajov na tvrdom povrchu v Stanforde, Montreale, Cincinnati a New Havene.

Dvadsaťpäťročná Cibulková v treťom vzájomnom zápase proti o rok a pol staršej Petkovicovej (19. v rebríčku WTA) prehrala druhý raz. Rodáčka z bosnianskej Tuzly slovenskú jednotku zdolala aj vo februári v Bratislave v súboji 1. kola svetovej skupiny Pohára federácie 2014, prehrala s ňou práve v New Havene pred dvoma rokmi.

Nasadená päťka Cibulková zápas dobre rozbehla, ale nezvládla koncovku prvého setu. Viedla v ňom 5:2 a za stavu 5:3 a 40:15 mala dva setbaly pri svojom podaní.

Petkovicová otočila na 6:5 a podávala. Slovenka si ešte vynútila tajbrejk, ale v ňom od stavu 2:4 bodovala už len jej nemecká súperka. V druhom sete Petkovicová odskočila na 4:0, Cibulková zabojovala a znížila na 2:4 aj 3:5, ale na obrat to bolo málo.