Dominika Cibulková Foto: SITA/AP
17. júna 2014 ŠportTenis od SITASITA Diskusia(1)

Cibulková v Hertogenboschi neobháji vlaňajšie štvrťfinále

HERTOGENBOSCH 17. júna (WEBNOVINY) – Slovenská tenistka Dominika Cibulková nasadená ako druhá prehrala v utorňajšom stretnutí 1. kola dvojhry na turnaji WTA International Topshelf Open v holandskom Hertogenboschi s kazašskou reprezentantkou Jaroslavou Švedovovou za 114 minút 2:6, 6:3, 3:6.

Dvadsaťšesťročná moskovská rodáčka Švedovová, 67. v renkingu, vyrovnala v bilancii zo vzájomných duelov s 25-ročnou Bratislavčankou Cibulkovou (10.) na 3:3. Zverenkyňa kapitána fedcupovej reprezentácie SR Mateja Liptáka doplatila na to, že využila len tretinu z deviatich brejkbalov – súperka zužitkovala 5 zo 7 takýchto príležitostí.

Cibulková po neobhájení vlaňajšieho štvrťfinále v Hertogenboschi najbližšie bude hrať od 23. júna na londýnskom grandslamovom Wimbledone.

Dvojhra – 1. kolo:

Jaroslava Švedovová (Kaz.) – Dominika Cibulková (SR-2) 6:2, 3:6, 6:3 za 114 minút

Novak Djokovič sa po Wimbledone ožení, hlásia Srbi Svetovému rebríčku kraľuje Rafael Nadal, Lukáš Lacko stúpol

Moze byt rada, ze nedostala kanarov "manekynka"...