Cibulková viedla 1:0 na sety, ale Šarapovovej nakoniec podľahla

Italy Tennis Italian Open
Dominika Cibulková počas tenisového zápasu s Ruskou Šarapovovou 16. mája 2018 v Ríme Foto: SITA/AP

RÍM 16. mája (WebNoviny.sk) – Slovenská tenistka Dominika Cibulková nepostúpila do osemfinálového 3. kola dvojhry na turnaji WTA Premier 5 Internazionali BNL d´Italia v talianskom Ríme (dotácia 3 351 720 eur, antuka vonku).

Cibulková podľahla v stredajšom stretnutí 2. kola niekdajšej svetovej jednotke Marii Šarapovovej z Ruska (40. v rebríčku WTA) za 152 minút 6:3, 4:6, 2:6.

Čerstvo 29-ročná zverenka Mateja Liptáka nenadviazala na pondelkové víťazstvo nad talianskou veteránkou Francescou Schiavoneovou. Slovenka nezužitkovala vedenie 1:0 na sety, keď v úvodnom dejstve jej stačil brejk z druhého gemu. V desiatej hre druhého setu však neodvrátila hrozbu brejkbalu a Šarapovová si vynútila rozhodujúcu časť. V nej Cibulková dvakrát zaváhala pri vlastnom servise.

Vo vzájomnej bilancii sa vedenia 4:3 ujala Šarapovová, ktorá si po 10 rokoch zopakovala v Ríme trojsetový triumf nad Cibulkovou (vtedy 6:2, 3:6, 6:4).