Cibulková vyhrala v Sofii druhý zápas, vedie skupinu Sredec

Dominika Cibulková postúpila v Tokiu do štvrťfinále
Slovenská tenistka Dominika Cibulková postúpila do štvrťfinále na turnaji Pan Pacific Open v japonskom Tokiu, keď si v stredu poradila v osemfinálovom 2. kole s Američankou CoCo Vandeweghovou vo dvoch setoch po vyrovnanom priebehu za 126 minút 7:6 (5), 7:5. Foto: SITA/AP

SOFIA 29. októbra (WEBNOVINY) – Slovenská tenistka Dominika Cibulková zostáva bez prehry aj po druhom zápase na koncosezónnom výberovom podujatí WTA Garanti Koza Tournament of Champions v bulharskej Sofii.

Turnajová dvojka Cibulková si v záverečnom súboji stredajšieho programu poradila v základnej skupine Sredec so Španielkou Carlou Suárezovou-Navarrovou, nasadenou päťkou, za 113 minút 7:5, 6:4.

Po dvoch víťazstvách je slovenská tenistka blízko postupu do sobotňajšieho semifinále. Svoje účinkovanie v skupine Sredec zakončí vo štvrtok približne po 20.30 h SEČ súbojom s Nemkou Andreou Petkovicovou.

Cibulková viedla v prvom sete 5:0

Nabudená Cibulková v prvom sete viedla nad Suárezovou-Navarrovou 5:0, ale napokon potrebovala odohrať 12 gemov a 7 setbalov, kým ho získala po 65 minútach 7:5. „V úvode zápasu som hrala výborný tenis. Bol to výkon ako z obdobia začiatku tohto roku, keď sa mi tak darilo,“ uviedla Cibulková pre agentúru SITA.

V druhom dejstve už 25-ročná Slovenka nepustila šancu na víťazstvo z rúk a za stavu 5:4 premenila pri podaní súperky druhý mečbal.

„Za stavu 5:0 som prestala byť dôsledná, ona sa dvoma-tromi loptami do toho dostala. Pri setbaloch som si to chcela až veľmi rýchlo uhrať, bolo to miestami bezhlavé a uponáhľané z mojej strany. Keď máte na kurte náskok 5:0, je to super, ale keď je zrazu 5:5, drobná panika je normálna. Dávam si však plus za to, ako som to dokázala ustáť a zvíťaziť 7:5. Neprejavil sa negativizmus, s ktorým som mala problém posledných pár týždňov. Bola som silná, aj keď som si to sama skomplikovala,“ vysvetlila Cibulková, dvanástka svetového ženského rebríčka.

Zverenka fedcupového kapitána SR Mateja Liptáka Cibulková zdolala o rok staršiu Španielku už druhý raz. Začiatkom tohto roku počas svojej spanilej jazdy až do finále Australian Open ju poslala v 3. kole z dvorca s debaklom 6:1, 6:0.

Cibulková má aktuálne v Sofii už istých 65 000 USD a 45 bodov do rebríčka WTA. „Cítim sa výborne na kurte a chcem si to udržať. Každý deň je iný, ale dúfam, že si oddýchnem a budem fit, lebo ma čaká už tretí deň za sebou zápas,“ upozornila Cibulková.

K postupovým ambíciám podotkla: „Doteraz som nerozmýšľala nad tým, či postúpim alebo nie. Chcela som len vyhrať najbližší zápas, ukázať dobrý tenis a mať z toho radosť. Nechcem teraz myslieť na to, koľko gemov ešte musím vyhrať, aby som postúpila. Nesmie ma to zväzovať. Postačí mi, ak si zachovám to dobré z mojich doterajších výkonov v Sofii. Teším sa.“

Domáca Pironkovová neuspela ani v druhom zápase

Nemka Andrea Petkovicová (4.) zvíťazila v úvodnom stredajšom súboji skupiny Sredec nad domácou držiteľkou voľnej karty Cvetanou Pironkovovou, osmičkou turnaja, za 127 minút 7:5, 6:2.

Petkovicová si pripísala prvé víťazstvo na tohtoročnom sofijskom turnaji a oživila šancu na postup do semifinále. Domáca hráčka Pironkovová má na konte dve prehry a je už bez šance na postup.

V skupine Serdika sa v stredu zrodilo jednoznačné víťazstvo Španielky Garbine Muguruzovej-Blancovej (7) nad turnajovou jednotkou, Ruskou Jekaterinovu Makarovovou, 6:2, 6:1. Pre obe hráčky to bol vstup do turnaja.

Stredajšie výsledky:
Skupina Sredec:

Dominika Cibulková (SR-2) – Carla Suárezová-Navarrová (Šp.-5) 7:5, 6:4 za 113 minút

Andrea Petkovicová (Nem.-4) – Cvetana Pironkovová (Bul.-8) 7:5, 6:2 za 127 minút

Skupina Serdika:

Garbine Muguruzová-Blancová (Šp.-7) – Jekaterina Makarovová (Rus.-1) 6:1, 6:2 za 69 minút