Cibulková zdolala Paszekovú, v Paríži si zahrá tretie kolo

Dominika Cibulková
Dominika Cibulková Foto: SITA/AP

PARÍŽ 28. mája (WEBNOVINY) – Slovenská tenistka Dominika Cibulková podľa predpokladov postúpila do 3. kola dvojhry žien na druhom grandslamovom turnaji sezóny Roland Garros v Paríži (25. mája – 8. júna, celková dotácia 25 018 900 eur, antuka). Nasadená deviatka ženského „pavúka“ Cibulková si v stredajšom súboji 2. kola poradila s rakúskou kvalifikantkou Tamirou Paszekovou za 95 minút 6:3, 6:4.

Cibulková bola ofenzívnejšia z oboch hráčok na kurte. Na víťazné údery dominovala 23:15 a ešte presvedčivejšie to bolo z forhendovej strany (15:3). Aj mečbal premenila 25-ročná Bratislavčanka víťazným forhendom. Slovenka využila štyri brejkové príležitosti zo siedmich, Rakúšanka dve z piatich.

„Som rada, že sa na antuke postupne rozohrávam. Každé víťazstvo je pre mňa veľmi dôležité. Môj herný štýl je trochu iný, ako bol predtým. Na antuke som sa spočiatku necítila v tejto sezóne dobre, ale tvrdo sme ´makali´ s trénerom na tom, aby som sa do toho dostala,“ uviedla Cibulková v rozhovore pre Rádio Slovensko.

Všetko o Roland Garros nájdete —>>>

TU.

Finalistka januárových Australian Open v Melbourne a víťazka štyroch turnajov na okruhu WTA Cibulková si v 3. kole na parížskej antuke zmeria sily s neobľúbenou Austrálčankou Samanthou Stosurovou (19.). Tá vyradila Rakúšanku Yvonne Meusburgerovú 6:1, 6:3.

Proti 30-ročnej Stosurovej už Cibulková raz nastúpila na Roland Garros. V edícii 2012 s ňou vo štvrťfinále prehrala 4:6, 1:6 a celkovo zo štyroch vzájomných stretnutí sa na konci netešila ani raz. Cibulková už má v Paríži istotu 130 bodov do renkingu a prémie 72 000 eur. Jej maximom pri Seine je zatiaľ semifinále z roku 2009, do 3. kola sa prebojovala šiesty raz vo svojej ôsmej účasti.

Obrazom: Štvrtý deň na Roland Garros

Favorizovaná členka Top 10 Cibulková v prvom sete odskočila nevyspytateľnej Rakúšanke (momentálne 155. v renkingu WTA, ale bola aj 26.) na 4:2. Vzápätí prvý raz v zápase neudržala svoje podanie, ale hneď si ho vzala späť. Za stavu 5:3 podávala Slovenka na víťazstvo v sete a po forhendovej chybe súperky premenila po 52 minútach prvý setbal – 6:3.

V druhom dejstve viedla Cibulková 4:3 s výhodou servisu, čo však nevyužila. Jej o dva roky mladšia súperka vyrovnala na 4:4, ale slovenská hráčka zabojovala a Paszekovej opäť vzala podanie. Za stavu 5:4 pri svojom podaní využila Cibulková prvý mečbal. Paszekovú zdolala druhý raz v kariére, prvý raz sa tešila pred piatimi rokmi na zelenej antuke v Charlestone rovnako z triumfu 2:0 na sety.