Cibulková zdolala Venus Williamsovú a je vo štvrťfinále

Dominika Cibulková
Dominika Cibulková zdolala v osemfinále Venus Williamsovú. Foto: SITA/AP

MIAMI 23. marca (WEBNOVINY) – Slovenská tenistka Dominika Cibulková je vo štvrťfinále turnaja Sony Open Tennis v Miami na Floride a už len jedno víťazstvo ju delí od prieniku do prvej desiatky svetového rebríčka.

Cibulková si poradila v pondelkovom osemfinále dvojhry s bývalou svetovou jednotkou a päťnásobnou wimbledonskou víťazkou Američankou Venus Williamsovou za 140 minút 6:1, 5:7, 6:3.

Osemfinále (4. kolo):

Dominika Cibulková (SR-10) – Venus Williamsová (USA-29) 6:1, 5:7, 6:3 za 140 minút

Dvadsaťštyriročná Slovenka premenila za stavu 5:3 v treťom sete prvý mečbal pri podaní súperky víťazným úderom z forhendu. Práve forhend bol dominantným úderom Cibulkovej v tomto stretnuti. Celkovo z 33 víťazných úderov rozdala až 20 z forhendovej strany.

„Vedela som, že proti Venus to nebude ľahké. Aj za nepriaznivého stavu sa vie vrátiť do zápasu a zabojovala aj teraz. Je to veľká šampiónka,“ citovala Dominiku Cibulkovú oficiálna internetová stránka turnaja Sony Open Tennis.

Štvrťfinálovou súperkou slovenskej jednotky Cibulkovej bude aktuálna svetová trojka, Poľka Agnieszka Radwanská, ktorá rovnako v troch setoch vyradila 18-ročnú Ukrajinku Elinu Svitolinovú 7:6 (5), 5:7, 6:2. V stredu pôjde o odvetu za januárové semifinále na Australian Open v Melbourne, ktoré naplno ovládla Cibulková (6:1, 6:2). Celková bilancia hovorí stále jasne v prospech 25-ročnej Poľky 5:2.

Obrazom: Skvelá Cibulková si v Miami poradila s Venus Williamsovou

Cibulková a Venus Williamsová proti sebe odohrali tretí vzájomný zápas a druhý raz sa na konci tešila slovenská tenistka. Prvé víťazstvo dosiahla Cibulková v roku 2008 v katarskej Dauhe, keď ešte nemala 19 rokov. Tridsaťtriročná Venus Williamsová je víťazkou 45 turnajov na okruhu WTA vo dvojhre a ďalších 21 vo štvorhre. Okrem piatich wimbledonských triumfov dvakrát celkovo ovládla aj US Open.

V prvom sete v Miami nabudená Slovenka povolila americkej tridsiatničke jediný gem za stavu 5:0. Neskôr viedla 6:1 a 1:0 s brejkom, ale skúsená Williamsová otočila skóre na 5:3. Cibulková vyrovnala na 5:5, hoci za stavu 4:5 čelila setbalu. Koncovku lepšie zvládla staršia zo sestier Williamsových a vyrovnala stav setov na 1:1. V rozhodujúcom dejstve Cibulková viedla už 4:1, ale jej súperka to nevzdala a dvakrát bola jednu loptičku od vyrovnania na 4:4. Slovenka si podanie napokon postrážila, zvýšila na 5:3 a pri servise Američanky ukončila zápas vo svoj prospech víťazným forhendom od odkrytej časti dvorca. Víťazka urobila v stretnutí až 9 dvojchýb, ale aj tak mala vyššie percento úspešnosti prvého aj druhého podania. Cibulková premenila 8 z 19 brejkových príležitostí a svoje podanie odovzdala súperke päťkrát.