Cibulkovej návrat sa odkladá, v Birminghame bude chýbať

Cibulkovú vo štvrťfinále Australian Open prevalcovala Serena
Slovenská tenistka Dominika Cibulková počas štvrťfinálového zápasu na Australian Open, v ktorom prehrala s líderkou svetového rebríčka Serenou Williamsovou za 65 minút dvakrát 2:6. Melbourne, 28. január 2015. Foto: SITA/AP

BRATISLAVA 10. júna (WEBNOVINY) – Slovenská tenistka Dominika Cibulková sa nevráti na súťažné dvorce na budúcotýždňovom turnaji Aegon Classic na tráve v anglickom Birminghame (15.- 21. júna). Server lta.org.uk uvádza v zozname účastníčok tohto prípravného podujatia pred Wimbledonom trio Sloveniek, ale nie Cibulkovú.

V Birminghame by podľa tejto informácie nemali chýbať Karolína Schmiedlová, Magdaléna Rybáriková a tiež Daniela Hantuchová, ktorá v roku 2013 na tomto podujatí zvíťazila.

Namiesto pôvodne prihlásenej Cibulkovej v zozname pre hlavnú súťaž v Birminghame figuruje Chorvátka Mirjana Lučičová-Baroniová. Bývalá hráčka Top Ten Cibulková (momentálne 49. v rebríčku) je najbližšie prihlásená na turnaj Aegon International v Eastbourne (21.- 27. 6.), ktorý bude bezprostredne predchádzať Wimbledonu.

Dvadsaťšesťročná Cibulková sa ešte 9. marca na Sport Clinic v Bratislave podrobila operačnému zákroku na ľavej nohe – endoskopiou jej odstránili výrastok v oblasti pätovej kosti, ktorý tlačil na achilovku a vyvolával chronický zápal. Odvtedy rehabilituje, trénuje a pripravuje sa na plnohodnotný návrat na kurty.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Daniela HantuchováDominika CibulkováKarolína SchmiedlováMagdaléna Rybáriková