Cibulkovej novým koučom Chorvát Željko Krajan

Bez názvu
Dominika Cibulková Foto: SITA/AP

BRATISLAVA 14. júna (WEBNOVINY) -Novým trénerom slovenskej tenistky Dominiky Cibulkovej sa stal Željko Krajan. Informáciu priniesol portál Tennis Reporters. Tridsaťjedenročný Chorvát so silnými väzbami na Slovensko Krajan viedol do parížskeho grandslamového Roland Garros 2010 Rusku Dinaru Safinovú, bývalú jednotku svetového rebríčka WTA Tour. Dvadsaťjedenročná Bratislavčanka Cibulková do vlaňajšieho novembra spolupracovala s Vladimírom Pláteníkom, potom sa jej trénerom stal Čech Jaroslav Bulant a v apríli sa po sérii zámorských podujatí vrátila k svojmu bývalému kormidelníkovi z mladosti Petrovi Hrunčákovi.

Po prehre s Američankou Venus Williamsovou v 3. kole na medzinárodných otvorených majstrovstvách Francúzska Cibulková koncom mája pre agentúru SITA uviedla: „Do Hertogenboschu a na Wimbledon ideme s trénerom Petrom Hrunčákom, tak sme dohodnutí. Ďalej uvidíme, ale ja by som bola rada, ak by naša spolupráca pokračovala.“ Začiatkom mája z Ríma vysvetlila: „Dohodli sme sa na terajšom trénovaní, lenže on má tenisovú akadémiu, takže nie je to jednoduché. Niektoré veci ešte musíme prebrať, takže o nich zatiaľ nechcem hovoriť. Platí, že teraz som pod jeho vedením.“

Krajana, ktorý figuroval aj na 88. mieste v renkingu ATP, dlhé roky počas jeho aktívnej činnosti viedol niekdajší fedcupový kapitán Ľubomír Kurhajec – striedavo v SR i Varaždíne. „Spomínam si napríklad na to, ako počas melbournských Australian Open 2003 hrali zhodou okolností na centrálnom dvorci po sebe on proti Andymu Roddickovi a potom moja dcéra Ľubka s Monicou Selešovou,“ povedal Ľ. Kurhajec pre agentúru SITA.

SITA

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Dominika Cibulková